Romantiškoji Venecija: ką verta pamatyti?

Kiekvienas turi susikūręs tam tikrą viziją apie Veneciją, tačiau realybė neretai pranoksta visas fantazijas. Vieną kartą pasiplaukiojus gondola, perėjus Šv. Morkaus aikštę, išvydus nuostabius architektūros kūrinius ir pajutus ore tvyrančią bohemišką atmosferą, nesinori iš čia išvykti. Venecija kaip magnetas traukia turistus, tai miestas, kuris sugrąžina gyvenimo džiaugsmą ir ilgam įsirėžia atmintyje. O štai keletas vietų, kurias tiesiog privalote aplankyti būdami Venecijoje. 

Šv. Morkaus aikštė ir bazilika

Nesvarbu, kuriame Venecijos kvartele vaikštinėtumėte, visada prieisite elegantišką ir kvapą užgniaužiančią Šv. Morkaus aikštę, kurią supa nuostabūs architektūriniai šedevrai. Čia rasite garsiąją Campanile varpinę, Palazzo Ducale rūmus, Museo Corre muziejų, bet daugiausiai dėmesio susilaukia marmuru ir mozaikomis dekoruota Šv. Morkaus bazilika, kuri ištvėrė ne vieną istorinę negandą ir vis dar išdidžiai stūkso, savo grožiu stebindama praeivius.  Šv. Morkaus aikštėje verda gyvenimas, o čia įsikūrusios kavinukės siūlo pasimėgauti vietiniu sūriu ir vynais. Prisėskite, pasigrožėkite jus supančia aplinka ir net nespėsite pajusti kaip „užsikrėsite“ Venecijos dvasia. 

Venecijos kanalai

Gondola ir Venecija jau seniai tapo vienas nuo kito neatsiejami, todėl jei nepaplaukiojote gondola vargu ar galite sakyti, kad buvote Venecijoje. Gondolistai iki šių dienų išlaikė senas tradicijas: šią transporto priemonę valdyti gali tik vyras ir dažniausiai tai būna vietinis stipriosios lyties atstovas. Kelionės vandeniu metu pamatysite kitokią Veneciją: atkreipkite dėmesį į architektūrą, tiltus, atsipalaidavusius vietinius gyventojus ir  tikrai liksite nenusivylęs. Tiesa, reikia paminėti, kad šis malonumas nėra pigus, todėl jei nenorite viršyti kelionės išlaidų, visada galite paplaukioti gondola – keltu, garsiuoju Didžiuoju kanalu. 

Peggy Guggenheim muziejus 

Modernaus meno gerbėjai neturėtų aplenkti šio muziejaus. Tai privati meno kūrinių kolekcija, kurioje galite išvysti tokių autorių kaip Salvadoro Dali, Pablo Picasso, Yves Tanguy, Jackson Pollock ir daugelio kitų, modernaus meno atstovų, kūrinius. Peggy Guggenheim buvo garsaus menininko Makso Ernesto žmona, kurios kolekcija tapo palikimu viso pasaulio meno mylėtojams. Net jei nesate modernizmo mylėtojas, rekomenduojame čia apsilankyti, nes praplėsti akiratį ir pasigrožėti originaliais kūriniais išties verta. 

Venecijos bienalė

Tai viena žymiausių kultūrinių institucijų visame pasaulyje. Čia organizuojami svarbiausi metų renginiai – tarptautinės meno ir architektūros parodos. Pamėgtas modernus menas puikiai dera su šimtmečius menančia erdve. Vertėtų žinoti, kad parodos vyksta dvejose vietose – Giardini ir Arsenale. Pastarajame yra dar XIII a. įkurtas didžiausias priešindustrinės produkcijos centras, o Giardini – architektūrinis šedevras, kuriame įsikūrę nacionaliniai šalių paviljonai, reprezentuojantys unikalius pasaulio šalių meno pasirodymus. Beje, vargu ar per vieną dieną pereisite ir apžiūrėsite visą Venecijos bienalę, todėl jei Venecijoje ketinate užtrukti ilgiau, būtinai čia užsukite. 

Venecijos karnavalas

Karnavalas yra visos Italijos tradicija, kuri švenčiama nuo sausio vidurio iki Gavėnios pradžios. Karnavalo metu paminimos ne tik krikščioniškosios tradicijos, bet ir prisimenami senieji pagonybės papročiai: tikima, kad kaukės, kostiumai ir juokas atbaido piktąsias žiemos dvasias ir visus metus žmonės bus saugūs nuo negandų. Pirmąją karnavalo savaitę galima vadinti suaugusiųjų linksmybėmis, nes kol vaikai miega, jų tėvai linksminasi iki paryčių. Venecijos karnavalo laukia ne tik italai, bet ir svetimšaliai: savitos tradicijos, linksmybės iki paryčių ir nesiliaujantis šurmulys traukia ir vietinius, ir keliautojus. Tad, jei planuojate keliauti į Veneciją minėtu laiku, būtinai užsukite į karnavalą. Tiesa, atminkite, kad šventiniu laikotarpiu Venecija gali būti perpildyta, todėl pigiais aviabilietais bei viešbučiais pasirūpinti nepamirškite iš anksto.

Žinoma, tai tik lašas jūroje, Venecijoje gausybė lankytinų vietų ir objektų, kuriuos pamatyti vienos kelionės metu išties sudėtinga. Tačiau juk visada galima grįžti, nes su Venecija niekada ištiktųjų ir neatsisveikinate. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą