Niujorkas: nemiegančio miesto tamsioji pusė

Niujorkas - niekada nemieganti betoninių džiunglių imperija. Pasaulyje nėra kito miesto, kuriame gali rasti tiek daug skirtingų kultūrų, tradicijų ir pažiūrų žmonių kaip Niujorke. Šis miestas vilioja savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, neišsemiamomis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Kiekvienas Niujorką įsivaizduoja skirtingai, tačiau tik jame pabuvoję galime suprasti, kodėl jis tituluojamas geriausiu pasaulio miestu. 

Visgi, šiandien nekalbėkime apie lankytinas vietas ir objektus, šiame metropolyje meno, kultūros ir pramogų koncentracija tokia, kad vienos kelionės metu galima pamatyti tik mažą dalelę viso to, ką norėtum ir turėtum aplankyti. Taip, miestas įspūdingas, bet turi ir savo juodąją pusę. Bet apie viską nuo pradžių. 


Bendroji Niujorko mozaika

Niujorką sudaro 5 rajonai – Manhetenas, Bronksas, Bruklinas, Kvnsas ir Steiteno sala. Manhetenas – dangoraižių miškas, Niujorko širdis ir pasiturinčiųjų rajonas, kuriame verda kultūrinis gyvenimas, prabangiausi pasaulio restoranai siūlo akiai neįprastus patiekalus, prie naktinių klubų nusidriekusios kilometrinės eilės. Čia jautiesi itin mažas, nepaisant to, kad aplink tave visur zuja skubantys žmonės, užplūsta keistas vienišumo jausmas. Taigi, tikras paradoksas, kad viename didžiausių pasaulio miestų gali jaustis visiškai vienas. 

Nuo seno manoma, kad Bruklinas ir Bronksas – juodaodžių rajonai, apie kuriuos daugelis yra susidarę neigiamą įspūdį, greičiausiai dėl to reiktų padėkoti Holivudo filmams, kurie suformavo nuomonę, kad čia nuolatos vyksta gaujų karai, kruvinos kovos tarp narkotikų kartelių ar išpuoliai prieš baltuosius. Gal seniau taip ir buvo, tačiau šiandien realybė visai kitokia, čia afroamerikiečių gyvena ne daugiau nei kituose rajonuose. Anot vietinių, Bruklinas ir Bronksas visiškai pasikeitė: tapo atviresni ir draugiškesni, žmonės čia ramiai gyvena ir kuria šeimas, o netyčia užklydęs baltaodis gali nesibaiminti, kad bus pakištas po velėna. Be to, jei žavitės gatvės kultūra ir menu, užsukite į Brukliną, čia vyksta visas veiksmas. 

Kvinsas – labiau šeimyninis rajonas, kuriame gyvena žmonės, norintys šiek tiek pabėgti nuo Niujorko šurmulio, o Steiteno sala itin pamėgta turistų ir vietinių, čia gyvenimo tėkmė gerokai ramesnė. Žinoma, kai kalbam apie gyvenimo tempą, tai viską matuojame Niujorko mastais. 

Susisiekimo sistemos ypatybės

Metro rasite bevielį internetą ir kondicionierių, viskas modernu, tačiau yra šiokia tokia problema – beveik nėra tvarkaraščių, o esantys suprantami tik vietiniams, todėl pirmą kartą labai sunku susigaudyti, rasti perlipimo stotis. Tad, jei su savimi neturėsite globalios padėties nustato sistemos (GPS) arba neprašysite aplinkinių pagalbos, tikimybė, kad atsidursite kitame miesto gale nei planavote, išties didelė.

Žinoma, visada galima pasinaudoti taksi paslaugomis, tačiau jį profesionaliai „pasigauti“ moka tik tikri niujorkiečiai, be to, tai labai brangu, ypač tada, kai akylas taksistas supranta, kad jūs ne vietinis. Et... Matyt, visame pasaulyje taksi vairuotojai tokie patys.


Norint patogiai gyventi teks papurtyti piniginę

Jei nenorite gyventi kinų kvartale, 6 kvadratinių metrų kambarėlyje, kuriame telpa lova ir naktinis staliukas, jei jums reikia tokių patogumų, kuriuos paprastai gaunate Europos viešbučiuose už priimtiną kainą, čia teks gerokai papurtyti piniginę, kadangi apsistoti Niujorke labai brangu. Apskritai tai turbūt vienas brangiausių miestų pasaulyje, kuriame atostogauti gali ne kiekvienas. Kita vertus, sumažinus poreikius bei atsisakius tokių malonumų kaip viešbučio kambarys didžiajame obuolyje, Manhetene, ar vakarienė garsiojo brito virtuvės šefo Gordono Ramsio restorane, gyventi galima.

Top 5 patarimai keliautojams:

  • Įsigykite Niujorko miesto pasus, su jais galėsite aplankyti miesto įžymybes su nuolaida ir neteks stovėti ilgose eilėse;
  • Susiraskite vietinį draugą, jis jums padės susigaudyti mieste ir patars, kur skaniai ir nebrangiai pavalgyti, kokiuose baruose ar klubuose apsilankyti, nuves į vietas, apie kurių egzistavimą turistai net nenutuokia;
  • Nesinaudokite taksi paslaugomis;
  • Nebijokite paprašyti žmonių pagalbos, dirbtinės amerikiečių šypsenos – mitas, jie visada noriai jums padės;
  • Atsikratykime iliuzijų, koks Niujorkas turi būti, nes realybė pranoksta visus lūkesčius.

Taip, Niujorkas nėra pats švariausias miestas pasaulyje, tai gyventi čia sunku, kova dėl išlikimo gerokai aršesnė nei kituose mistuose, taip, čia greitai pavargsti nuo įtempto gyvenimo tempo, bet Niujorkas – tai viso pasaulio atspindys, kurį pamatyti verta. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą