Unikalūs suvenyrai, kurie maloniai nustebins jūsų draugus

Pigūs skrydžiai mums leidžia greitai ir patogiai pasiekti net tolimiausius pasaulio kraštelius per daug neištuštinant piniginės, o kelionių metu patirti nuotykiai ir įspūdžiai tampa maloniais ir neužmirštamais prisiminimais. Tačiau svarbu ne tik gauti, bet ir duoti, juk namuose mūsų laukia šeima ir draugai, kurie liks maloniai nustebinti, jei juos nudžiuginsite originaliu suvenyru iš svetur. Štai keletas idėjų, kurios tikrai nustebins jūsų artimuosius.

1. Laimę nešanti lėlė „Daruma“ iš Japonijos

Japonija visą pasaulį žavi savo kultūra, ramybe ir menu, tačiau keliautojai artimiesiems lauktuvių dažnai parveža Budos statulėlę ar hieroglifais margintą pergamento ritinėlį. Tačiau šias smulkmenas galima įsigyti ir Palangoje. O štai lėlė Daruma išties unikali, nes ją rasite tik Japonijoje. Čia ji yra laikoma sėkmės simboliu, ji apvali, tuščiavidurė ir dažniausiai būna dekoruota raudona spalva, kuri yra simbolizuoja sveikatą, sėkmę ir išmintį. Priešingai nei išpuoselėtos porcelianinės lėlės ar pop kultūros atstovės Barbės, Daruma primena barzdotą vyriškį - Bodhidharmą, Zen budizmo įkūrėją. Jos pagrindinis tikslas padėti žmogui išlaikyti sėkmę ir stabilumą gyvenime. 


2. Spalvingosios vėduoklės iš Ispanijos

Ispanija – turistų pamėgtas kraštas, Carmen gimtinė, kuri juodas it anglis akis koketiškai pridengdavo margaspalve ir nėriniuota vėduokle. Šios vėduoklės iki šių dienų mažai ir tepasikeitė – ryškios spalvos, gėlėmis ir gamtos motyvais dekoruotas medinis arba medžiaginis pagrindas. Autentiškos vėduoklės gaminamos rankomis ir kiekvienas joje atvaizduotas lapelis, pritvirtintas karoliukas ar nėrinys  yra vietinių amatininkų kruopštaus darbo rezultatas. Antros tokios pat – nerasite. Tiesa, šiandien šios vėduoklės retai naudojamos pagal tiesioginę jų paskirtį, tai greičiau originalus interjero dekoro elementas, tačiau ji tikrai maloniai nustebins jūsų artimuosius. 

3. Argentina – pigios, bet kokybiškos odos kraštas

Jei jūsų šeima ir draugai yra praktiški žmonės, kurie nemėgsta namų apkrauti smulkmenomis, tada jums viešint Argentinoje, reiktų apsilankyti odos turguje. Ši šalis garsėja savo natūralios odos, originaliais gaminiais. Be to, ir kainos yra juokingai žemos. O kas nenorėtų gauti dovanų minkštos odos, išskirtinio dizaino ir praktišką piniginę ar vizitinių kortelių dėklą? 
4. Indijos gatvės nuklotos marmuro dirbiniais

Marmuras – gražus, tačiau visai negracingas ir sunkus akmuo, plačiai naudojamas statybose ir paminklų gamyboje, tačiau vietiniai Indijos meistrai sugeba šiam šaltam akmeniui įpūsti gyvybės ir iš jo padaryti itin sudėtingus meno kūrinius, kad ir miniatiūrinę, bet neveik idealiai atkartotą Tadžmahalo statulėlę. Visgi, jei norite kažko originaliau nei marmurinis, sėkmę nešantis drambliukas ar deivės Šivos statulėlė, rinkitės rankų darbo kilimus ar egzotiškų prieskonių mišinius, kurių labai paprastai negausite mūsų gimtinėje.5. Prancūzija ir visiems pabodęs Eifelio bokštas

Patys prancūzai pyksta, kad Eifelio bokštas sulaukia perdėto dėmesio, juk Prancūzija gali gerokai daugiau pasiūlyti keliautojams. Todėl jei norite būti originalūs, nepirkite miniatiūrinių šio bokšto kopijų. Provanso prieskoninės žolelės, džiovintos levandos, prancūziškas vyras ar sūris tikrai bus originaliau ir naudingiau. Beje, jei turite laiko, nepamiškite užsukti į sendaikčių turgų, ten galima rasti įvairiausių įdomybių. 

2 komentarai:

  1. Tikrai, kartais gavus lauktuviu tuos banalius niekucius, nezinai net kur deti. Zinoma, ne visi turi laiko ir noro keliones metu gavoti apie kiekviena asmeniskai, taciau gal tuomet geriau visai nieko nepirkti. Man patinka drabuziai, pvz polo maikute, skara, kepure, pirstines, kojines ir pan. Lietuvisku marskineliu didelis pasirinkimas yra siame puslapyje: https://www.citysouvenirs.lt/marskineliai/polo

    AtsakytiPanaikinti