Garsiausių meilės istorijų keliais

Kiekvienais metais vasario viduryje ore pasklinda romantikos kerai. Įsimylėjėliai ieško romantiškų vietelių, kur galėtų netrukdomi praleisti vakarą su antrąją puse, Šv. Valentino diena pasirenkama prisipažinti meilėje ar pasipiršti. Taip lipdomos mažos meilės istorijos. O šiandien norisi prisiminti garsiausias meilės istorijas virtusias legendomis.


Kleopatra ir Markas Antonijus

Kleopatra - garsiausia Egipto karalienė, apie kurios grožį sklando legendos, apie ją sukurtas ne vienas filmas ir parašyta ne viena knyga. Apie jos potraukį vyrams taip pat galima būtų prirašyti, tačiau šiandien mus labiausiai domina paskutinė dramatiškai pasibaigusi Kleopatros meilės istorija. Aistringa Egipto karalienė ir Romos imperatorius Markas Antonijus susitikę tiek pasinerdavo į meilę, jog net pamiršdavo apie priešus, karus ir pavojus. O priešai tuo tarpu nesnaudė. Oktavianas netruko įvykdyti perversmą Romoje ir nusitaikyti į Egiptą. Suvokę, jog šį kartą jų valdžia žlugo bei nenorėję tapti vergais jie pasirinko kitą kelią – mirti kartu. Anot legendų, Kleopatra išprovokavo kobros įkandimą.
Egipte ir dabar gausu Kleopatros atvaizdų, su jos valdymo laikotarpių susijusių reliktų, kurie primena apie šią meilės istoriją. 


Tristanas ir Izolda

Manoma, ši meilės istorija pasklidusi po pasaulį XII amžiuje Prancūzijoje, yra įkvėpta senos Keltų legendos. Yra daugybė šios istorijos versijų, tačiau pagrindinė mintis išlieka ta pati. Tristanas ir Izolda buvo du įsimylėjėliai, kuriems nebuvo lemta būti kartu. Bent jau oficialiai, kadangi Izolda buvo pažadėta Tristano dėdei Karaliui Markui. Ištekėjusi Izolda pasiduoda nuodėmingai išdavystei su Tristanu. Graži istorija tęsiasi tol, kol apie neištikimybę sužino jos vyras. Nors ir išvengę mirties bausmės, Tristanas ir Izolda buvo išskirti. Netrukus Tristanas miršta iš sielvarto, įtikintas, jog Izolda nenori būti su juo, tuo tarpu Izolda užgęsta sužinojusi apie mylimojo mirtį. 
Tristano ir Izoldos meilės istorija yra tik viena iš daugelio kurią mums dovanoja Prancūzija. Ne veltui, ši šalis vadinama tituluojama įsimylėjėlių užuovėja.  


Shah Jahan ir Mumtaz Mahal

Šie vardai nieko nesako? Tačiau tikriausiai žinote įspūdingą architektūrinį paminklą Taj Mahal. Shah Jahan ir Mumtaz Mahal buvo karališkoji pora, du įsimylėjėliai, kurių meilė atrodė atlaikys visas negandas, tačiau Mumtaz mirė 14-ojo vaiko gimimo metu. Žmonos mirtis Shah palaužė tiek emociškai, tiek fiziškai. Tačiau tai taip pat tapo didžiu įkvėpimu pastatyti šiuo metu vieną garsiausių pasaulio pastatų, kuriame amžinam poilsiui atgulė Mumtaz. Taj Mahal tapo tikros ir nemirštančios meilės įrodymas. 
Indija paslaptinga meilės kerų šalis, kuri mums asocijuojasi su ritmingomis dainomis ir griežtomis tradicijomis. Tačiau ir ten meilė yra viskas, o Taj Mahal tik to įrodymas. 

1 komentaras:

  1. Man labai įdomu, ar kurs nors yra minima, kaip jie savo meilę rodydavo kitiems? Ar buvo kažkoks oficialus būdas? Dabar mūsų meilės simbolis yra vestuviniai žiedai, o kaip buvo anksčiau? Labai įdomi tema, tik mažai plėtojama. Gal dėl šios priežasties šios meilės istorijos ir atrodo tokios labai labai mistinės, nepaaiškinamos. O galbūt šioms situacijoms nereikėjo meilės įrodymų kitiems?

    AtsakytiPanaikinti