Keisčiausios Kalėdų tradicijos pasaulyje

Jau laukiate Kalėdų? Ne Jūs vieni, Kalėdos laukiamos visame pasaulyje. Tačiau ne visur jos sutinkamos taip, kaip pas mus. Kokios keistos ir įdomios svarbiausios žiemos šventės tradicijos įsigalėjusios pas mūsų artimuosius ir tolimuosius kaimynus?

Piktasis Kalėdų senio brolis Austrijoje 

Visi žino, kad Kalėdų senelis dovanėles neša tik geriems vaikams. Tačiau Austrijoje blogi vaikučiai ne tik negauna dovanų, bet juos gąsdina piktasis Kalėdų senio brolis Krampas. Anot pasakojimų, jis barasi ir baudžia blogai besielgiančius vaikus. Kad šis mitas atrodytų tikroviškas, žmonės persirengia siaubūnais ir eina miestų gatvėmis, taip primindami vaikams, kad kiekvienas blogas darbas yra pastebimas piktojo Krampo. 
D.Britanijoje svarbiausias vaidmuo pudingui 

Tikri britai neįsivaizduoja Kalėdų stalo be pudingo. Tai tradicinis patiekalas, turintis ir savo ypatingą vaidmenį. Kiekvienas šeimos narys turi prisidėti prie pudingo maišymo ir kiekvienas sugalvoja po norą. Dažnai į pudingą įdedama ir sidabrinių monetų. Teigiama, jog žmogus, radęs monetą savo pudingo gabalėlyje, praturtės arba jam šypsosis laimė visus ateinančius metus. 


Slėpkit šluotas, norvegus puola raganos!

Norvegijoje ne viskas sukasi apie Kalėdų senį, dovanas ir maistą. Kalėdų išvakarės tai laikas, kai iš savo tamsių slėptuvių išlenda raganos ir piktosios dvasios. Raganos gi skraido ant šluotų, tad pirmiausia jos ir ieško savo „transporto priemonių“. Tačiau norvegai mąsto logiškai – jei paslėpsi šluotas, šepečius ir kitus šluotkočius – raganos nepakils ir padebesiuose nesukels raganiškos fiestos. Tad šluotų Kalėdų išvakarėse pas norvegus greičiausiai nerasite. 


Japonijoje per Kalėdas valgomas... greitas maistas

Jei daugelis iš mūsų neįsivaizduojate Kalėdų be daugybės skanių patiekalų, nuo kurių, aišku, persivalgome ir jaučiamės kaip kimštos žąsys, tai japonai valgyti eina į greito maisto restoraną KFC. Populiarus Japonijoje restoranas atliko savo namų darbus – tinkama reklama kasmet vis daugiau japonų pritraukia švęsti gražiausias žiemos šventes į KFC. Argi nekeista būtų sutikti Kalėdas prie greito maisto restorano stalo?


Žinote daugiau įdomių tradicijų? Pasidalinkite su mumis!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą