Įdomu, keista, gražu! Abejingų nepaliekančios vietos Europoje

Nors atrodo, jau visko turėtume būti matę, tačiau vis dar yra pasaulyje vietų, kurios priverčia išsižioti net ir didžiausius keliautojus. Šiandien pakeliausime po senąjį žemyną ir pabandysime rasti vietų, kurios mus ir jus nustebintų savo grožiu, keistumu ar natūralumu. Pirmyn į kelionę!


Stokholmo metro stotis, Stokholmas, Švedija.
Neoficialiai tai ilgiausia meno galerija pasaulyje, kuri didžiuojasi išties įspūdingais piešiniais. Pirmasis tapinys ant požemių sienos atsirado dar 1970 metais. Spalvingas sienų ir lubų paviršius sukuria nerealų liepsnojančios erdvės įspūdį. Šiuo metu 90 iš 100 metro stotelių eksponuojama beveik 150 kūrinių. Pirminė idėja – priartinti meną prie paprasto žmogaus, o metro stotį paversti jaukia ir patrauklia vieta. 
Buzludzha paminklas, Stara Planina, Bulgarija. 
1981 metais ant 1441 m aukščio Buzludzha viršukalnės buvo pastatytas paminklas atminti  kovas tarp bulgarų ir turkų. Įspūdingas paminklas yra 107 m aukščio. Šiuo metu paminklas nebenaudojamas ir apleistas - kaip ir viskas, kas primena komunizmą. Tačiau dėka jo futuristinio interjero, kuris primena kosminį laivą, paminklas tapo traukos objektu. Be to, nuo vietos, kur stovi paminklas, atsiveria išties nuostabus peizažas. 


Melissani urvas, Kefalonia, Graikija. 
Melissani ežeras patenka į olą Kefalonia saloje, kuri iš išorės yra apsupta miško, o jos viduje didinga erdvė atimanti žadą.  Čia tarsi didžiausioje rūmų svetainėje tyvuliuoja krištolo skaidrumo vanduo. Graikų mitologijoje ši vieta buvo minima kaip Nimfų ola. Ji turi dvi dideles „sales“ ir salą viduryje. Pro vieną iš olos skliautų skverbiasi šviesa, todėl ežero vanduo atrodo toks skaidrus, jog kartais atrodo ten plaukiojanti valtis sklendžia oru.
Monsanto, Portugalija. 
Kaimelis Monsanto pavadintas dėl to, kad pastatytas ant Monsonto kalno ir yra žinomas kaip labiausiai portugališkas kaimas, turint omenyje ilgą jo istoriją ir kultūrinį paveldą. Nuostabi vieta, kiek primenanti fantastinio filmo dekoracijas. Teritorija apgyvendinta dar akmens amžiuje, bet kaimas toks, kokį jį matome šiandien buvo pastatytas 12 amžiuje. Graži, autentiška vieta garsėja gausia drožyba bei pastatais kurie įkomponuoti tiesiai į kalną.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą