Flyzeta pataria: kur keliauti prieš žiemos šventes?

Garsiai nuskambėjusi naujiena, jog Ignalinoje jau snigo, priminė, kad žiema jau ne už kalnų. O su žiema ateina ir smagios šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Ar galvojote kaip ir kur jas sutiksite? O gal šventes planuojate sutikti ramiai su šeima, bet turite savaitėlę atostogų ir norėtumėte ką nors nuveikti iki jų? Turime Jums idėją – aplankykite kalėdines muges.Pripažinkite – tiek vaikai, tiek suaugę nusišypso išvydę Kalėdų senį, krentančias snaiges, lemputėmis papuoštas eglutes, kurios išnyra miestų aikštėse skambant kalėdinėms melodijoms. Tai tarsi pasaka, į kurią norisi pasinerti visa siela. O šios „pasakos“ vyksta visuose didžiuosiuose Europos miestuose jau nuo lapkričio pabaigos.


Viena didžiausių Kalėdinių mugių vyksta Londone, Hyde parke. Jau daugelį metų Londono širdyje esantis parkas prieššventiniu periodu tampa stebuklinga vieta, kuri pritraukia milijonus svečių iš viso pasaulio. Įėjimas į Hyde parką nemokamas, o pramogų jame netrūksta. Geriausia žiemos atrakcija – čiuožimas ant didžiausios ledo arenos po atviru dangumi - tarsi kalėdiniuose filmuose, raudonomis kepuraitėmis ir šalikais su elniukais pasipuošę žmonės suka ratus ant ledo. O ką reiškia vien pakilti ant apžvalgos rato ir pamatyti šventiškai išsipusčiusį Londoną – kvapą gniaužiantis reginys! Visą mėnesį vykstančiose mugėse nosį maloniai kutena skrudintų migdolų kvapas, apetitą žadina karšti blynai, sušildo karštas šokoladas ar vynas.


Ne ką mažesnė „pasaka“ vyksta ir meniškame meilės mieste – Paryžiuje. Piečiau Europoje esantis miestas tikras išsigelbėjimas šiltesnio klimato gerbėjams, kurie nori pasidžiaugti visą pasaulį apėmusia Kalėdine nuotaika. Prisėsti išgerti karšto vyno kviečia jaukios kavinukės, kuriose iš tolo kvepia gvazdikėliais ir cinamonu. Kalėdinės mugės yra puiki proga visiems menininkams susiburti miesto gatvėse ir parodyti ką jie sugeba. Tad iš rūsių ir mažų dirbtuvėlių į dienos šviesą išlenda visus metus kurtas gėris – rankų darbo skulptūrėlės, porceliano, molio dirbiniai, papuošalai, atvirutės ir kiti mieli kalėdiniai aksesuarai. Daugelis tvirtina, jog Paryžius geriausia vieta pirkti dovanas.Kalėdinės mugės vyksta ir Varšuvoje, Brėmene, Berlyne, Hamburge, Rygoje ar Taline. Šventine dvasia „užsikrėtę“ didieji Europos miestai vilioja pramogomis, kalėdiniais riestainiais, karštu šokoladu ir žinoma kalėdinėmis dekoracijomis, kurios tamsiu paros metu palieka neišdildomą įspūdį. Puiki proga pamatyti miestą, įsigyti kalėdinių dovanų  artimiesiems ir pasikrauti teigiamos energijos.  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą