7 faktai, kurių nežinojote apie Amsterdamą


Nuo įspūdingo grožio kanalų iki romantiškų pasivažinėjimų dviračiu – Nyderlandų sostinė tikrai turi ką pasiūlyti. Amsterdamas yra vienas populiariausių ir mėgstamiausių miestų, kuriuo mėgaujasi turistai iš viso pasaulio. Tačiau ar viską žinote apie Amsterdamą? Tikrai ne! Mes surinkome net 7 faktus, kurių greičiausiai jūs nebuvote girdėję.

Amsterdame yra daugiausia muziejų
Net 51 muziejus! Tai yra didžiausias skaičius muziejų Amsterdamo dydžio miestui. Populiariausiais laikomi Anne Frank namai ir Van Gogh muziejus. Čia yra netgi atskiras muziejus dedikuotas miesto oro uostui.

175 skirtingos tautos
Pagal 2013 metų pradžios surašymo duomenis, Amsterdame gyveno 50,5 % užsieniečių. Amsterdamas yra daugiakultūris - talpinantis skirtingų papročių, filosofijų ir religijų tautas, o tai ypač atsispindi maisto ir restoranų pramonėje. Atvykęs į Amsterdamą gali susipažinti su įvairių tautų nacionalinėmis virtuvėmis.


Pastatytas ant polių
Galima sakyti, miestas pastatytas ant vandens. Kad pastatai nesmuktų į drėgną ir netvirtą gruntą, viskas statoma ant polių. Netgi geležinkelio stotis ar karalių rūmai. Beje, rūmai pastatyti ant 13 659 polių.

Daugiau dviračių nei žmonių
Amsterdamas jau seniai laikomas dviratininkų rojumi, tačiau čia jų mažiau nei pačių dviračių. Paskutinio surašymo metu, Amsterdame buvo 1 mln dviračių ir tik 700 tūkst. gyventojų. Kiekvienais metais čia pavagiama apie 100 tūkst. dviračių, o 25 tūkst. atsiduria kanaluose.


Kavos parduotuvėse perkama ne kava
Taip vadinami „coffee shops“ Amsterdame populiarūs tikrai ne dėl kavos. Juose galima laisvai įsigyti ir rūkyti marihuaną ar pasimėgauti sausainiukais su žolyte. „Coffee house“ yra tradicinės vietos kavai, o „cafe“ - įprasta kavinukė. Tad nesumaišykite!


Vienas saugiausių miestų
Nepaisant marihuanos legalizavimo ir visiems žinomo raudonųjų žibintų kvartalo, Amsterdamas patenka tarp 25 saugiausių miestų pasaulyje.

Oro uostas 4 metrai žemiau jūros lygio
Kaip ir didelė dalis miesto(iš tikro net 20 %), taip ir Amsterdamo Schiphol oro uostas yra žemiau jūros lygio.

Dabar apie Amsterdamą žinote 7 faktais  daugiau, nei žinojote prieš 10 minučių ir esate pasirengę kelionei. Gero skrydžio!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą