6 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti prieš keliaujant į Prancūziją

Galvojate, jog gerai pažįstate Prancūziją? Pagalvokite iš naujo. Taip, vynas ten pigus ir žmonės rengiasi stilingai, tačiau derėtų žinoti daugiau nei yra rodoma filmuose. Surinkome 6 įdomius ir svarbius faktus, kuriuos derėtų žinoti prieš keliaujant į šią šalį. Pradėkite nuo prancūzų kalbos

Sklinda legendos apie prancūzų nemandagumą. Legendos kuriamos dėl daugybės turistų užplūstančių Prancūzijos gatves ir kalbančiais anglų ar kita kalba. Ar galima kaltinti prancūzus nemandagumu? Kaip jaustumėtės Jūs, jei prie Jūsų prišoktų turistas ir pradėtų kalbėti tik jam suprantama kalba? Taigi, būdami Prancūzijoje prisiminkite kas yra geros manieros, visuomet pasisveikinkite ištardami „bonjour“ ir pokalbį pradėkite nuo pasiteiravimo, ar žmogus kalba angliškai - „Parlez-vous anglais“. Taip sulauksite prancūzo šypsenos ir legendos apie nemandagius pietiečius kaip mat išgaruos.


Pamirškite pusryčius

Tai ką žinojote apie pusryčius negalioja Prancūzijoje. Čia pusryčiai yra krosanai, bandelės, blyneliai su džemu ar sūriu ir sumuštiniai su kumpiu ir sūriu. Kiaušinienės su lašinukais vargu ar rasite...


Saugokite piniginę!

Nors Paryžius laikomas meilės ir šviesų miestu, pelnytai vadinamas mados sostine, tačiau kartu tai ir kišenvagių rojus. Saugokite viską kas vertinga ir nelaikykite pinigų vienoje vietoje. Ypač būkite atsargūs metro ir turistų lankomose vietose.


Geriausias pavasarį

„Paryžius – visuomet gera idėja“- pasakė Audrey Hepburn filme Sabrina. Visgi dar geresnė idėja keliauti į Prancūziją pavasarį. Išvengsite turistų šurmulio ir vasariškai „užkeltų“ kainų, bus praslinkęs žiemos šaltukas, o grožį kurs pražydę medžiai ir gėlės.


Neapsipirksite sekmadienį ir pirmadienį

To priežastis paprasta – viskas uždaryta. Žinoma, turistams pritaikyti Paryžiaus rajonai visuomet laukia jūsų išskėstomis rankomis, tačiau vietinės parduotuvės sekmadienį ir pirmadienį paprastai būna uždarytos visoje Prancūzijoje. Tad jokio apsipirkimo iki antradienio.


Piknikas – privaloma!

Prancūzai dievina piknikus. Gražiu oru, ko gero puse miesto susirenka parkuose ant žolytės ar suoliukų. Žmonės mėgaujasi atsineštais pietumis, vynu alyvuogėmis ir sūriu. Tad ir jūs privalote pasimėgauti iškyla Paryžiuje. Juk paprasti dalykai ir yra geriausi gyvenime.

1 komentaras:

  1. Paryžiuje mane visada žavi šie dalykai, bet dar mano susidomėjimą pritraukia moteriški drabužiai . Patinka man toks jų stilius.:)

    AtsakytiPanaikinti