Romantiškiausi pasaulio miestai (TOP5)

Atostogos retai kada būna vienodos. Vienais metais norisi gulėti paplūdimyje, kitą – masina kalnų žygiai, trečios - tampa avantiūra. O kartais norisi ramaus pasivaikščiojimo romantika alsuojančiomis senamiesčio gatvelėmis susikibus už rankų, žvelgiant į miesto žibintus... Tai aišku galima padaryti bet kuriame mieste, bet šiandien apžvelgsime kurie miestai anot turistų labiausiai alsuoja meile ir romantika.

Venecija
Jei Venecijos nebūtų, greičiausiai ji būtų gimusi kokio nors Holivudo scenaristo galvoje kaip puiki scena romantinei dramai. Tačiau dabar nereikia nieko kurti, Venecija egzistuoja ne tik filmuose ir traukia romantikus iš visų pasaulio kampelių. O kas gali būti romantiškiau už pasiplaukiojimą gondolomis siaurais vandens kanalais atsirėmus į mylimojo petį, žvelgiant į kvapą gniaužiančius architektūrinius šedevrus ar pasivaikščiojimus siaurais miesto tiltais bei gatvelėmis.


Paryžius

Paryžius prisistato kaip „meilės miestas“. Ir niekas nedrįsta prieštarauti. Nes iš tikro čia ore tvyro meilė – Senos upės pakrantėmis koja už kojos žingsniuoja romantikai, jaukiose mažose kavinukėse kavą siurbčioja susiglaudę mylimieji, o tokiose vietose kaip Monmartas ieškoma vietos romantiškai fotografijai. Negalima pamiršti ir miesto simbolio Eifelio bokšto bei neaprėpiamų parkų, kuriuose taip gera pasivaikščioti mėnesienoje.

Praha

Praha yra vienas iš romantiškiausių pasaulio miestų. Seni, įspūdingos architektūros pastatai atrodo tarsi iš pasakos apie fėjas ir princus, o šį įspūdį dar labiau sutvirtina 600 metų senumo astronominio laikrodžio dūžiai priverčiantys sustingti ir suvokti kokie mes esame maži laiko tėkmėje. Vienoje gražiausių Europos miestų sostinių galima išties atsipalaiduoti ir atsiduoti meilei.

Florencija

Miestas kuriame kiekviename žingsnyje jaučiama Renesanso įtaka, sukuria jaukią pasakos atmosferą. Čia savo vietą randa įsimylėjėliai ir meno mylėtojai. Tai miestas, kuriame gausu Mikelandželo, Botticelli darbų, o nuo viršutiniuose aukštuose įsikūrusių terasų atsiveria nuostabus vaizdas. Nepamirškime ir bučinio ant legendinio Vecchio tilto, kad meilė būtų amžina.

Roma

Gladiatoriai ir senoviniai lobiai – tai Romos vizitinė kortelė, sukurta dėka įvairiausių filmų ir turistų gidų. O nuvykus atrodo jog gladiatoriai tuoj išnirs arenoje lemiamam mūšiui. Mieste gausu fontanų kviečiančių įmesti po monetą ir palinkėti sau dar būtinai čia sugrįžti pasimėgauti lengvu pasivaikščiojimu po tris tūkstančius metų istoriją skaičiuojančias gatveles.


Šie penki miestai labiausiai vertinami kaip puikios vietelės romantikams, dėl savo įspūdingos senovinės architektūros, jaukių gatvelių, tiltų ir parkų. Tačiau kiekvienas miestas gali būti romantiškas, jei tik šalia jūsų yra mylimas žmogus.  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą