Flyzeta rekomenduoja: rudenį lekiam į egzotiškąjį Tel Avivą!

Pigių skrydžių bendrovės karts nuo karto nustebina įdomiomis ir egzotiškomis skrydžių kryptimis. Įpusėjus vasarai Vengrijos kapitalo įmonė Wizzair pranešė, jog nuo spalio mėnesio pabaigos siūlys tiesioginį skrydį Vilnius-Tel Avivas. Nauja kryptis, naujos galimybės geram poilsiui bei kultūriniams potyriams. Tad trumpai pasižvalgykime po antrąjį pagal dydį Izraelio miestą ir pasidomėkime kuo jis mus galėtų sudominti.

Sunku patikėti, jog dar prieš šimtmetį ten, kur klesti Tel Avivas, buvo tik tušti smėlynai. Netoliese esantis Džafos miestas augo kaip ant mielių, miestiečiams trūko vietos, tad naujakuriai atrado šiuos erdvius plotus ir davė pradžią naujam miestui. Ilgainiui augant abiems miestams jie buvo sujungti todėl dabar oficialus pavadinimas yra Tel Avivas-Džafa. O miestas išties didelis. Kad lengviau būtų įsivaizduoti, Tel Avivas-Džafa kartu su metropoliteno teritorija talpina daugiau žmonių nei Lietuva – net 3,8 mln.Tel Avivas įsikūręs teritorijoje, kuri itin masina turistus – Viduržemio jūros pakrantėje. Nors Tel Avivas yra laikomas itin svarbiu uostamiesčiu, finansų bei prekybos centru, norintys ramesnio ir tingesnio poilsio čia galės atsikvėpti vienuose geriausių paplūdimių pasaulyje. O šie atitinka visus išrankių turistų reikalavimus – yra persirengimo kabinos, dušai, nuolatinė priežiūra bei valymas. Tel Avivo paplūdimiai lygiuojasi į geriausias pasaulio Dubajaus, Braitono bei Majamio pakrantes, tad ieškantys komforto ir patogumo čia nenusivils.


Viduržemio klimatas taip pat džiugina šilumos ištroškusius lietuvius. Karščiausias laikas Tel Avive – pavasaris. Temperatūra čia gali pakilti net iki 35 laipsnių šilumos. Tuo tarpu vasara sausa ir temperatūra svyruoja nuo 25 iki 30 laipsnių šilumos. Nemėgstantiems karščio, puikiai tinka ir žiema – čia temperatūra svyruoja 9 iki 17 laipsnių šilumos. Klimato juosta, kurioje įsikūręs Tel Avivas palanki turizmui, saulė čia retai kada pasislepia už debesų. Tad pavargę nuo lietuviškos žiemos speigų gali visuomet pasilepinti šiluma šiame egzotiškame mieste.


O pageidaujantys ne tik pasivolioti ant šilto smėliuko, tikrai ras įdomių užsiėmimų.Viena populiarių vietų istorijos gerbėjams yra Eretz Israel muziejus. Jame eksponuojami turtingos Izraelio istorijos artefaktai. Nederėtų praeiti ir pro įspūdingą Ganei Yehoshua parką – didžiausią Tel Avive. Nenustebkite, bet jus gali sudominti net ir autobusų stotis. Negi neįdomu kaip atrodo didžiausias pasaulyje tokio tipo statinys?


Tel Avive yra miesto dalis vadinama „baltuoju miestu“. Tai rajonas, kuriame vyrauja bauhaus stiliaus baltos spalvos pastatai, atrodantys tikrai įspūdingai. Ši miesto dalis 2003 metais įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tad aplankyti tikrai verta.

Taigi rudenį prasidėjus reguliariems skrydžiams Vilnius - Tel Avivas, bus galima planuoti įdomias ir įspūdingas atostogas neatrastame krašte. Gero skrydžio!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą