Festivaliai pasaulyje: kur keliauti rugsėjį?

Festivaliai yra gyvas kultūros ir tradicijų muziejus. Nėra geresnės vietos, laiko ir būdo perprasti šalį ir jos kultūrą. Nesvarbu ar tai būtų muzikos šventė, lenktynės ar maisto mūšis. Rugsėjis dar tik prasidėjo, peržvelkime įdomiausius festivalius vykstančius pasaulyje šį mėnesį.

Egremont Crab Fair (Egremont krabų mugė)

Vieta: Egremont, Cumbria, Anglija
Data: trečias rugsėjo šeštadienis
Kambrijos šventė yra viena seniausių pasaulyje. Ją pradėjo dar Karaliaus Henriko II laikais, 1267 metais. Per šimtmečius šventėje būta visko – nuo gaidžių peštynių iki bulių lenktynių. Tai derliaus festivalis, tad jame galima rasti daug su derliumi susijusių elementų – obuolių mėtymas, senovinių vežimų lenktynės, persirengėlių paradas, lenktynės aplink pelkes ir pan. Ypatingas festivalio bruožas – žmonės vaikšto nutaisę įvairias keistas veido išraiškas vaizduodami krabus.
http://www.egremontcrabfair.comLes Festes de la Mercè (Gailestingosios Mergelės festivalis)

Vieta: Barselona, Ispanija
Data: 4 dienos apie rugsėjo 24d.
Tai svarbiausias ir didžiausias metų festivalis Barselonoje. Koncertai, bėgimas su ugnimi, fejerverkų ir ugnies šou, žmonių bokštai yra tik maža dalis visų siūlomų pramogų. Tai puiki vieta susipažinti su katalonų kultūra, o šiais metais ir pajusti aštuoniolikto amžiaus dvasią, kadangi 2013 metų festivalio metu bus surengta šio periodo rūbų ekspozicija.
http://merce.bcn.cat/


Hermanus Whale Festival (Hermanus banginių festivalis)

Vieta: Hermanus, Western Cape, Pietų Afrika
Data: paskutinė rugsėjo savaitė
Hermanus įsikūręs šalia piečiausio Afrikos taško iš kurio atsiveria puikus banginių migracijos kelio vaizdas. Senais laikais žmonės rinkdavosi ant uolų stebėti banginius, dabar jau nykstančius jūrų milžinus. Iš šios tradicijos susiformavo festivalis, vienintelis toks pasaulyje rudadumblio rago garsu kviečiantis stebėti bei švęsti banginių grįžimą į pietus.
http://www.whalefestival.co.za/


Ibiza Closing Parties (Ibiza uždarymo vakarėliai)

Vieta: Ibiza, Ispanija
Data: rugsėjo pabaiga-spalio pradžia
Klubų ir pramogų sostinė Ibiza prieš užsidarant žiemos sezonui pasiaučia kaip reikiant. Jei norite šokti kiek kojos leidžia, mėgautis gardžiais kokteiliais ir vis dar palyginti šiltu rudeniu – Ibiza kaip tik Jums.
http://ibiza2013.net/


Festivalių galima atrasti kiekvienoje šalyje, mažesnių ar didesnių, vietinių ar sutraukiančių ir tarptautinę publiką. Bet kokiu atveju tai įdomi patirtis ir krašto bei žmonių pažinimas ne vien iš turistinių knygų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą