Nemokami muziejai Londone

Flyzeta portale nučiupote itin pigų bilietą skrydžiui į Londoną, bet piniginė pustuštė? Svarstote, jog gal užteks paslampinėti gatvėmis, paspoksoti į parduotuvių vitrinas ir pasėdėti parke? Šios “pramogos' tikrai nemokamos, bet ar žinojote, jog į daugelį Londono muziejų pateksite neišleidę nei cento? Manote muziejai tik moksliukams? Netiesa! Šiose vietose įvairūs žmonės randa jiems patinkančių ir juos dominančių objektų. Tad kokie tai muziejai?

British Museum
Prisimenate didingų skulptūrų nuotraukas matytas per menų pamokas? O senovinius rakandus aprašytus istorijos vadovėliuose? Nesuklysime sakydami, jog Britų muziejuje galima rasti viską nuo mumijų ir didingų Senovės Egipto reliktų iki modernių šių dienų eksponatų. Muziejus toks didelis, jog prie kiekvieno objekto pastovėję ilgiau, galite užtrukti visą dieną ir visko apžiūrėti paprasčiausiai nebespėsite. Muziejuje taip pat organizuojamos nemokamos 30-40 min ekskursijos. Tad prisijunkite prie grupelės ir sužinokite kodėl kinų porcelianas dažytas mėlynai, ar ką simbolizuoja meksikiečių kaukės. 
http://www.britishmuseum.org/


Natural History Museum
Jei Jūs esate filmo „Jūros periodo parkas“ gerbėjas, tuomet Jūsų vieta čia - Nacionaliniame istorijos muziejuje. Didingi dinozaurai laukia Jūsų! Ir ne tik jie. Tai nesuvokiamo  dydžio muziejus, kuriame rasite išnykusių priešistorinių gyvūnų, paukščių, jūros žinduolių ekspozicijas. Ar įsivaizduojate, ką reiškia pamatyti banginio skeletą ir iškamšą, kuri tokio dydžio, jog šalia jų jūsų galva atrodo mažesnė nei šio jūros milžino akis? Vienu žodžiu, įspūdinga. Norite ekstremalesnių - pojūčių užsukite į „siaubo kambarį“, kur rasite pačių baisiausių roplių ir vabzdžių ekspozicijas. Nedomina gyvūnai? Muziejuje gausu ir kitokių eksponatų, pavyzdžiui pinigų, meteoritų ir istorinių knygų. Norite pačiupinėti delfinų dantų vėrinį? Būtent čia galite tai padaryti. 
http://www.nhm.ac.uk/

Science Museum
Kankina klausimas „Kas aš esu, iš kur mes, koks mūsų tikslas žemėje“? Į pastarąjį klausimą Mokslo muziejus gal ir neatsakys, bet neabejotinai suteiks peno apmąstymams. Muziejuje koncentruojamasi ties mūsų istorija ir ypatingai paskutinių 300 metų technologine revoliucija. „Liesk, matyk, jausk“ - sklebia muziejaus moto. Lankytojai skatinami ne tik pamatyti, bet ir suprasti. Teigiama jog apsilankę muziejuje visi vaikai trokšta tapti geologais, astronautais, fizikais ir chemikais. Gal ir jūs sumastysite pakeisti profesiją?
http://www.sciencemuseum.org.uk/

Beje, dėl tikrai įspūdingo muziejų dydžio, rekomenduojame vienam muziejui skirti visą dieną. O jei diena lietinga, praleisti ją šiltame muziejuje tikrai bus patogu. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą