Mažai žinomi faktai apie Paryžių

Paryžius – meilės miestas, Prancūzijos, o kartu ir viso pasaulio mados sostinė išgarsinusi tokius vardus kaip  Chanel, Dior, Vuitton ir Yves Saint Laurent. Tai faktai, kuriuos tikriausiai kiekvienas iš mūsų išvardintų pažadintas vidury nakties. Tačiau apie miestą į kurį vykstate visada įdomu sužinoti ir padrikų, mažai žinomų detalių, kurios tik dar labiau atskleidžia krašto daugialypiškumą ir nepaprastą istoriją. Tad štai keletas faktų apie Paryžių:

1. Dienraštis Financial Times įvardino Paryžių kaip vieną iš trijų svarbiausių ir įtakingiausių pasaulio miestų, tad čia ne tik buriasi mados žinovai, bet ir sumanūs verslininkai. 


2. Pagal įstatymus Paryžiuje pastatai negali būti aukštesni nei 6 aukštų. Priežastis? Kad visiems užtektų vietos po saule. Todėl dangoraižius matome tik priemiesčiuose ir verslo rajonuose. 

3. Paryžiuje yra daugiau šunų, nei vaikų. Taip teigiama mieste suskaičiavus apie 300 tūkst. keturkojų gyventojų.

4. Paryžius dažnai vadinamas „Šviesų miestu“. Ir visai ne dėl Eifelio apšvietimo ar naktinių šviesų. Tokį titulą  miestas gavo dėl daugybės šviesuolių, rašytojų, aktorių, poetų, mokslininkų, traukiančių į Prancūzijos sostinę. 

5. Paryžiaus moto lotynų kalba skamba taip „Fluctuat nec mergitur“, kas reiškia „blaškomas, bet neskęstantis“.

6. Priešais Notre Damą yra vieta vadinama „Absoliučiu nuliu“. Tai bronzinė plokštelė šaligatvyje, žyminti vietą, nuo kurios skaičiuojami atstumai nuo Paryžiaus iki kitų Prancūzijos miestų. Žmonės atsistoja ant šios plokštelės ir apsisuka 360 laipsnių kampu. Tokia tradicija. 

7. Plačiausia Paryžiaus alėja yra net 70 metrų pločio Champs Elysees. Rue du Chat-qui-Pêche yra siauriausia gatvė - vos 1.80 m, o trumpiausia gatvė yra Rue des Degrés - tik 5.75 metrų ilgio. Tai vietos kurias tikrai vertėtų aplankyti ir įamžinti fotografijose. 

8. Nuo Luvro muziejaus 8 kilometrų spinduliu galima išvysti Obeliską, Champs-Elysées alėją, Triumfo bei Didžiąją arkas (Grande Arche) verslo rajone. 


Įsigykite bilietą į Paryžių, pailsėkite, apsižvalgykite ir papasakokite mums dar daugiau mažai girdėtų faktų apie meilės, šviesų ir mados miestą. Lauksime!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą