Flyzeta pataria: Londone užsukite į Camden Town'ą

Jei buvote Londone, bet nebuvote Camden Towne, reiškia jūs nematėte tikrojo miesto. Tai vieta, kurią privaloma aplankyti ir kuriai niekas nelieka abejingas. Ištarti „nieko ypatingo“ šiam rajonui neįmanoma. Tad planuodami skrydį į Londoną, į lankytinų objektų sąrašą būtinai įtraukite ir Camden Towną. 


Camden Townas yra garsus kaip viena populiariausių neformalaus jaunimo susibūrimo vietų. Nors apskritai daugiataučiame Londone įprasta matyti daug neformalų, tačiau būtent šiame rajone su paprastais džinsais ir sportiniais bateliais būsite kiek „kitoks“ tarp gotų, pankų, metalistų bei kitų subkultūrų atstovų. Unikalus rajonas žavi mažytėmis netradicinėmis parduotuvėlėmis su įspūdingomis tūrinėmis figūromis (žmonių, batų, vorų, motociklų ir pan.) vietoj iškabų. Jei patekai į vietą kuri stebina pastatų spalvomis, piešiniais ar tiesiog ant sienų sukurtais meno kūriniais  – tu Camden Towne!

Šiame rajone taip pat vyksta didelis turgus. Iš tikrųjų tai net keli ir skirtingose vietose, bet labiausiai dėmesio vertas  - Stables Market. Turgų puošia įvairios arklių statulos. Viena jų tokia didelė, jog į skulptūros šnervę galima įkišti galvą (gera poza fotografijai). Kodėl arkliai? Todėl, kad čia XIX amžiuje buvo didelės arklidės. Žinant šį faktą, einant per turgų galima įsivaizduoti kur buvo arklių aptvarai, kur takai, kur pagalbinės patalpos. Viskas išlikę kaip senais laikais, išskyrus tai, jog vietoj arklių dabar čia stumdosi prekeiviai siūlantys įsigyti pačių įvairiausių daiktų – nuo tušinuko iki vintažinio švarko ar prabangios suknelės. Jei esate sendaikčių mylėtojas – lėkite čia net negalvodami. 


Tokia vieta neapsieina ir be maisto. Alkanas nesugebės praeiti pro gardžiai kvepiantį, vietoje gaminamą meksikiečių, malaiziečių, libaniečių, indų ir kiniečių maistą. Beje, mėgstantiems skaniai ir sočiai pavalgyti, rekomenduojame pasižvalgyti bufetų, kur susimokėjus 5-8 svarus galima valgyti kiek telpa. 


Tačiau geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Camden Towne nėra galerijų, muziejų, tai vieta kur tiesiog reikia pasivaikščioti gatvėmis, užsukti į nedideles parduotuvėles ar atsisėdus ant suoliuko gurkšnojant kavą stebėti savais keliais einančius išskirtinius žmones. Tad iki pasimatymo Camden Town'e!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą