Skrydžiai į Barseloną: lankytinų vietų TOP10


1. Sagrada Familia (Šv. Šeimynos Katedra) - vienas garsiausių statinių ne tik Barselonoje, bet tikriausiai ir visoje Ispanijoje. Pamatyti šio Antoni Gaudi kūrinio kasmet plūsta tūkstančiai turistų iš vis pasaulio. Pilnai užbaigti yra du katedros fasadai - Kančios bei Kristaus Gimimo fasadas. Neįtikėtina, tačiau kiekviena statinio dalis turi atskirą simboliką, žymi kokį Biblijos motyvą ar krikščioniškąjį elementą. 

Adresas: Carrer de Mallorca, 401, Barcelona, Spain, 08013

Internetinė svetainė: www.sagradafamilia.cat

Metro linijos: L2 ir L5 (Sagrada Familia sustojimas)

Įsigyti bilietus į Sagrada Familia galite šioje nuorodoje.


2. La Rambla gatvė ("La Rambla"). Jeigu norite pajusti tikrąjį miesto šurmulį - La Rambla gatvė - ta vieta, kurioje privalote atsidurti savo kelionės į Barseloną metu. Ištisą parą čia vyksta veiksmas: gatvėje pasirodymus rengia muzikantai ir mimai, o prekeiviai nepraleidžia progos pasiūlyti įvairiausių suvenyrų. Tačiau būkite atsargūs - Barselona yra pelniusi kišenvagių rojaus titulą, o šioje gatvėje budrumą prarasti nėra sudėtinga, tad geriau iš anksto pasirūpinkite vertingų daiktų saugumu. 

Ką pamatyti? Vaškinių figūrų muziejų, Museu de l' erotica muziejų, Boqueria turgų, Kolumbo monumentą, Palaça Reial aikštę, Operos rūmus, Palau Güell rūmus. 

Adresas: La Rambla, Barcelona, Spain

Metro linijos: Žalioji L3 linija bei raudonoji L1 linija


3. Barselonos akvariumas ("L'Aquarium de Barcelona"). Jeigu į Barseloną keliaujate su vaikais - Barselonos akvariumas turėtų būti įtrauktas į lankytinų objektų sąrašą. Čia galėsite pamatyti virš 11000 keturių šimtų penkiasdešimt skirtingų rūšių povandeninio pasaulio gyventojų. Akvariumas buvo atidarytas dar 1995 metais, o kasmet čia apsilanko virš 14 milijonų žmonių. 

Adresas: Moll d'Espanya del Port Vell 08039 Barcelona, Spain

Internetinė svetainė: http://www.aquariumbcn.com

Metro linijos: Žalioji L3 linija (Drassanes sustojimas)


4. Magiškasis Monžuiko fontanas ("Font Màgica") - tai neįtikėtinas šviesų, vandens, spalvų ir muzikos renginys, kuris vyksta vasaros vakarais. Fontanas buvo suprojektuotas 1929 metais Didžiajai pasaulinei parodai. Muzika į fontano koncepciją buvo įtraukta tik 1980 metais. 1992 metais Barselonoje vykstant Olimpinėms žaidynėms fontanas buvo restauruotas ir dabar įspūdingo reginio čia mielai renkasi pažiūrėti ne tik miesto svečiai, bet ir vietiniai gyventojai. 


Adresas: Plaça de Carles Buïgas, Barcelona, Spain, 08038


Metro linijos: Žalioji L3 linija, Raudonoji L1 linija 


5. Picasso muziejus ("Museu Picasso"). Pikaso muziejuje saugoma per 3000 šio žymaus menininko darbų, Tarp jų – daugybė ankstyvosios kūrybos piešinių, paveikslų, keramikos dirbinių. Picasso muziejus yra viena iš labiausiai lankomų miesto vietų. Kiekvieną pirmąjį mėnesio sekmadienį Picasso muziejuje galite apsilankyti nemokamai. 

Adresas: Carrer de Montcada, 15, Barcelona, Spain, 08003

Internetinė svetainė: www.museupicasso.bcn.cat/en/

Metro linijos: Geltonoji L4 linija (Jaume sustojimas) 


6. FK Barselona muziejus ir Camp Nou stadionas. Barselona neįsivaizduojama be savo futbolo komandos “Barselona”, jos aistruolių ir jų mekos Camp Nou stadiono. Camp Nou stadionas tapo FK Barselona namais 1957m.

Adresas: Carrer d'Arístides Maillol, Barcelona, Spain, 08028

Internetinė svetainė: www.fcbarcelona.com

Metro linijos: Mėlynoji L5 linija, žalioji L3 linija. 


7. Guelio parkas ("Parc Güell") - trijų hektarų sodas su įvairais architektūriniais statiniais, įkurtas ant El Carmel kalvos. Parko kūrimas prasidėjo dar 1900 metais, o oficialus atidarymas įvyko 1922 metais.  Guelio parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Adresas: Carrer Olot, 7, Barcelona, Spain, 08024

Internetinė svetainė: http://bit.ly/uIQJ9l

Metro linijos: L3 žalioji linija. 


8. Ispanų kaimelis ("Poble Espanyol") - tikrų tikriausias muziejus po atviru dangumi. Čia turėsite galimybę susipažinti su visų 17 Ispanijos regionų architektūra, kultūra bei tradicijomis. Ispanų kaimelis buvo pastatytas 1929 m. Pasaulinei Parodai.

Adresas: Avinguda Francesc Ferrer i Guardia, 13, 08038 Barcelona, Spain

Internetinė svetainė: http://www.poble-espanyol.com/

Metro linijos: L1 raudonoji linija, L3 žalioji linija (Espanya sustojimas). 


9. Miro muziejus ("Fundacio Joan Miro") patiks meno mylėtojams. Meno galerijoje eksponuojami Miro darbai nuo pat 1914 metų. Muziejuje gausu skulptūrų, paveikslų ir gobelenų.

Adresas: Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, Spain

Internetinė svetainė: http://www.fundaciomiro-bcn.org/

Metro linijos: Žalioji L3 linija, raudonoji L1 linija (Espanya sustojimas, nuo kurio iki muziejaus maždaug 20 min. pėščiomis). 

10. Barselonos zoologijos sodas - tai vieta, kuriame džiaugsis ne tik mažieji turistai, bet ir jų tėvai. kasmet Barselonos zoologijos sode apsilanko daugiau nei milijonas lankytojų.

Adresas: Parc de la Ciutadella, s/n, 08003 Barcelona, Spain

Internetinė svetainė: http://www.zoobarcelona.cat/

Metro linijos: Geltonoji L4 linija 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą