Pigūs skrydžiai į Kretą


Nors Kreta priklauso Graikijai, galima sakyti, tai yra atskira, nedidelė valstybė su savo tradicijomis, kultūra ir istorija. Saloje gausu istorinio palikimo - Knoso rūmų griuvėsiai, įvairiausi fortai, Bizantijos laikų vienuolynai, senosios mečetės ir t.t. Manoma, kad Kretoje kadaise gimė dievas Dzeusas. Sala vertinama ir dėl savo itin gražios gamtos bei įvairiapusiško kraštovaizdžio. Kalnų grandinės persipina su įspūdingais tarpekliais ir žydrais jūros vaizdais. Salos rytuose - vienintelis Europoje palmėmis apsodintas paplūdimys, o vakaruose džiaugsis tie, kurie mėgsta uolėtą pajūrį. Kretos gyventojai - svetingi žmonės, kurie puoselėja savo kultūrines tradicijas ir ypač myli muziką, todėl atostogų Kretoje metu liūdėti tikrai neteks. Kasmet saloje apsilanko beveik ketvirtadalis visų turistų, kurie keliauja į Graikiją. 


Planuojate keliauti į Kretą? 

Kretos miestai. Heraklionas, Agios Nikolaos, Chania (Ryanair vykdo tiesioginius skrydžius į Chania), Chersonissos, Elounda, Hora Sfakion, Ierapetra, Malia, Rethymno, Sitia, Archanes. 

Lankytini objektai. Mino civilizacijos griuvėsiai Knose, Agios Georgios Galatas-bažnyčia, Santorino sala, Samarijos tarpeklis, Baltieji kalnai (Lefka Ori), Kourno ežeras, Gramvousa pusiasalis, Spinalonga, Elafonisio sala, Stačiatikių kelias. 

Klimatas. Kretoje vyrauja subtropinis klimatas, todėl poilsiautojai čia saule mėgautis gali net 300 dienų per metus. Turistinis sezonas saloje prasideda maždaug balandžio mėnesį ir baigiasi spalio pabaigoje. Sezono metu vyrauja vidutinė maždaug 27 laipsnių temperatūra, tačiau rugpjūtį saulė gali pakaitinti ir net iki 35 laipsnių. 

Kalba. Oficiali kalba saloje - graikų. Oficiali literatūrinė kalba dar vadinama kafarevusa, o šnekamoji - dimotika. Tačiau net jeigu nekalbate graikiškai, saloje susikalbėjimo problemų tikrai neturėsite, kadangi su turistais dirbantys vietiniai puikiai kalba angliškai, itališkai, vokiškai, prancūziškai ir net rusiškai. 

Valiuta. Kretoje piniginis vienetas yra euras. 

Virtuvė. Kretoje paragausite tradicinės graikiškos virtuvės patiekalų, nors vietiniams maistas - tai visų pirmą tradicijos, o tik po to alkio numalšinimas. Tarp mėgstamiausių ir populiariausių valgių - alyvuogės, fetos sūris, daug vaisių ir jūros gėrybės. Mėgstantiems gausiai ir sočiai pavalgyti - Kreta tikras rojus. Čia gausu tavernų, kavinukių ir restoranų. Tradicinis alkoholinis gėrimas - Ouzu - graikiška anyžinė degtinė, geriama su vandeniu, nuo kurio gėrimas tampa baltos spalvos. Kretoje taip pat rekomenduojama paragauti Rakės - vynuogių degtinės, Restina vyno, turinčio sakų prieskonį. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą