Pigiausi Europos miestai, į kuriuos galima vykti 2013

Prieš kurį laiką kelionės po Europą nebuvo tokios pigios, kokios jos yra šiandien atsiradus pigių skrydžių bendrovėms. Pasakojame Jums apie šešis nuostabius Europos miestus, kuriuos galite aplankyti 2013 metais net jeigu neturite didelio biudžeto. 


Briuselis, Belgija. Belgijos sostinė Briuselis - tikriausiai vienas nuostabiausių Europos miestų. Pasaulietrišką atmosferą miestui suteikia Prancūzijos, Anglijos, Olandijos ir Ispanijos kultūrų įtaka. Briuselis itin laukia turistų ir turi gerai išvystytą turizmo sferą. Mieste gausu architektūrinių, kultūrinių, meno ir dailės paminklų. Briuselyje galima apžiūrėti nemažai į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktų objektų, tarp kurių ir Didieji Rūmai. Itin turistų pamėgti architektūriniai objektai - Briuselio Biržos pastatas bei Ministerijos Rūmai. Belgijos miestas yra pamėgtas ir gurmanų, kadangi belgiškuose patiekaluose atsispindi įvairiausių kultūrų įtaka. Briuselyje gausu įvairių pasaulio virtuvių restoranų. Kopenhaga, Danija. Danijos sostinė Kopenhaga yra didžiausias miestas pagal žmonių skaičių šalyje. Danijos monarchijos miestas per laiką tapo puikiu pasaulietišku miestu, turinčiu ką pasiūlyti taupantiems keliautojams. Remiantis tarptautiniais vertinimais, Kopenhaga yra tituluojama kaip miestas, kuriame yra geriausia gyventi, tad savaime suprantama ir apsilankyti tokiame mieste yra puiku. Itin Kopenhagą vertina naktinio gyvenimo mylėtojai - čia gausu geriausių Europoje naktinių klubų, kurie veikia iki pat paryčių. Nacionalinėje galerijoje miesto svečiai gali apžiūrėti daugybę per šimtmečius sukauptų eksponatų. Nemokamai galima apsilankyti Davig Kolekcijos muziejuje. Svečiuojantis Kopenhagoje užsukite į vaizdingą Mūsų Gelbėtojo bažnyčią, atsikvėpkite Frederiskberg parke ar užsisakykite bilietus į operos ar baleto pasirodymą Kopenhagos Operoje. 


Atėnai, Graikija. Atėnai - demokratijos atsiradimo vieta, todėl kalbant apie lūkesčius keliaujant į šį miestą, kertelė yra užkeliama itin aukštai. 1985 metais miestas tapo kultūros miestu, o kelionės į Atėnus labai pabrango ir tapo netgi prestižinėmis. Dėka Graikijos ekonominės krizės pastaraisiais metais, dar niekad nebuvo taip pigu keliauti į šį miestą. Atėnuose turizmo sritis puikiai išvystyta - gausu antikinių monumentų ir tuo pačiu modernių naktinių klubų. Jūros gėrybių mylėtojams - Atėnai tikras rojus, kadangi čia jūros gėrybės - vienos skaniausių visoje Pietų Europoje. Atvykę į Atėnus ištyrinėkite Akropolio muziejų, aplankykite Benaki. Būtinai išbandykite ir vieną iš ekskursijų Viduržemio pakrante arba apžiūrėkite visus Antikinius stebuklus iš paukščio skrydžio. Visgi, kadangi šalyje yra nemažai skrustančių gyventojų, keliaudami pasirūpinkite savo vertingų daiktų saugumu. 


Madridas, Ispanija. Ispanijos sostinė ir didžiausias šalies miestas Madridas turi virš keturių milijonų gyventojų ir gausybę lankytinų objektų išdėstytų visame mieste, tačiau dėl itin gerai išvystytos transporto sistemos viską apžiūrėti nėra sudėtinga. Kadangi ispanai yra futbolo fanatikai, o Madridas turi net keletą komandų, būtinai nuvykite pasižiūrėti bent vienų  rungtynių, kad suprastumėte, ką vietiniams reiškia ši sporto šaka. Iš tikrųjų, miestas turi net 72 futbolo klubus, tačiau žymiausi jų - Real Madrid, Atletico de Madrid ir Rayo Vallecano. Mieste taip pat rengiami įvairiausi tradiciniai pasirodymai, kaip Flamenko šokiai ar bulių kautynės. Kas liečia kultūrinius objektus, užsukite į didžiausią meno kolekciją pasaulyje saugantį Prado muziejų, apžiūrėkite Post-impresionizmo darbus Sorolla muziejuje ir atsipūskite Retiro parke. Nuostabiausia yra tai, kad Madride turistams yra siūloma daugybė nemokamų pramogų. 


Ryga, Latvija. Ateinančiais metais Rygą neabejotinai aplankys daugybė turistų, kadangi miestas ruošiasi tapti 2014 metų kultūros sostine, tad jeigu dar nepabuvojote Latvijos sostinėje, būtinai čia apsilankykite šiemet. Ryga - didžiausias miestas šalyje, o miesto privalumas tas, kad čia viskas pigiau nei daugelyje Europos sostinių. Viskas nuo mašinų nuomos, muziejų iki pirkinių Rygoje kainuoja mažiau. Viešėdami Rygoje užlipkite į Parako bokštą ir apžiūrėkite miestą iš aukštai, apsilankykite viename geriausių Rytų Europoje Operos ir Baleto teatre, pasivaikščiokite įspūdingų senamiesčiu ar užsukite į vieną iš daugelio mieste veikiančių muziejų.


Krokuva, Lenkija. Krokuva - vienas didžiausių Lenkijos miestų, kuriame gimė legendinis Popiežius Jonas Paulius II. Tai vienas seniausių regiono miestų, kuris didžiuojasi istorinių objektų gausa, o taip pat ypatinga virtuve ir naktinio gyvenimo siautuliu. Krokuvoje yra įsikūręs Nacionalinis Lenkijos muziejus, kuriame galima išvysti tokių meistrų kaip Da Vinčio ar Mikelandželo darbus. Ludowy teatre pačiame miesto senamiestyje galėsite stebėti garsiausius operinius ir teatro pasirodymus, dėl kurių čia atvyksta turistai iš visos Europos. Miesto įžymybė, neabejotinai, Turgaus aikštė, kurioje bet kuriuo metų laiku verda gyvenimas. Turizmas Krokuvoje šiuo metu itin klesti. Nuo 2010 metų čia apsilankė virš 8 milijonų žmonių, todėl ir pats miestas stengiasi svečių nenuvilti - čia kyla nauji viešbučiai, duris atveria kavinės ir restoranai. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą