20 priežasčių, kodėl kelionės oru sukelia stresą

2007 metais žymus Britų neuropsichologas nustatė, kad skrendant iš didesnio oro uosto žmogaus smegenys patiria tokius pačius pojūčius, kokius jos patirtų dalyvaujant riaušėse. Yra išskirta daugiau nei 10 veiksnių, kurie sukelia stresą:

1. Netikėti mokesčiai. Neretai pirmoji aviabilietų kaina atrodo gan patraukliai, tačiau dažniausiai ji nesutampa su galutine, sąskaitoje esančia suma. Pavyzdžiui aviakompanija Ryanair deklaruoja, jog parduoda "nemokamus" skrydžius, tačiau, kai rezervacijos metu pridedate "pasirenkamus" privalomus priedus (registraciją į skrydį, kortelės mokestį, bagažo mokestį ir t.t.) galutinė kaina tampa kur kas mažiau patraukli. O jeigu dar neįvykdysite bent vienos aviakompanijos sąlygos (kaip pvz. pamiršite atlikti internetinę registraciją į skrydį), oro uoste mokėsite dar daugiau. Patarimas: Aviakompanijų siūlomų kainų įtakoti, deja, neįmanoma, tačiau reikėti stengtis bent jau išvengti papildomų mokesčių - atsispausdinti įlaipinimo kortelę, atlikti registraciją į skrydį ir t.t.


2. Kelionė į oro uostą. Čia Jūsų kantrybė bus tikrinama nuo pat pirmų sekundžių. Jeigu turite galimybę, paprašykite pažįstamų, kad nuvežtų Jus į oro uostą - taip ne tik išvengsite streso vairuodami, bet ir nesirūpinsite, kur palikti automobilį. Patarimas: Pasirūpinkite, kad turėtumėte pakankamai laiko iki lėktuvo pakilimo, kad netektų skubėti ir rizikuoti vairuojant. Jeigu skrydis labai anksti, užsisakykite kambarį greta oro uosto esančiame viešbutyje. 

3. Parkavimas oro uoste. Neretai kainos oro uosto automobilių stovėjimo aištelėse yra labai užkeltos. Jeigu Jums reikalinga ilgalaikio parkavimo paslauga - pasirenkite mokėti net keletą šimtų litų. Patarimas: Jeigu tik turite galimybę, paprašykite, kad į oro uostą Jus kas nors nuvežtų. 

4. Oro uostas. Didžiausia panika kyla atvykus į nepažįstamą oro uostą, kai nežinote, kur eiti, nuo ko pradėti. Nusiraminkite ir pirmiausia susiraskite savo skrydį informacinėse lentose. Skrydžio registratorė nukreips Jus saugumo patikros linkme, jeigu pasiklydote - susiraskite oro uosto informacijos darbuotoją, kuris mielai padės ir paaiškins. 

5. Parduotuvės. Pirmai pradžiai - parduotuvių oro uostuose yra tikrai per daug - pašalinus bent po vieną atsirastų pakankamai vietos keleiviams ir terminaluose būtų daugiau erdvės. Antra, tai, kad apsipirkinėti oro uosto parduotuvėse yra pigiau tėra mitas. Ar įprastinėje parduotuvėje sumokėtumėte 4.50ltl už buteliuką vandens? O jeigu sugalvosite pasimėgauti alholiniais gėrimais - kainos greičiausiai bus tokios pačios kaip ir prabangesnėje kavinėje. 

6. Valiutos keitimo kursai. Tyrimais įrodyta, kad keisdamiesi valiutą oro uosto keityklose tikrai nesutaupysite. Jeigu turite galimybę, įsigykite vietos valiutos savo šalyje. Jeigu ne - oro uoste išsikeiskite tik tiek pinigų, kiek jų reikės pirminėms išlaidoms, o vėliau juos išsikeisite bankuose. 

7. Rankinio bagažo limitai. Jeigu visos aviakompanijos taikytų vienodą bagažo politiką, viskas būtų kur kas paprasčiau. Tačiau taisyklės skiriasi, todėl apie bagažo svorio bei dydžio apribojimus geriau iš anksto pasidomėti  aviakompanijų internetinėse svetainėse. 

8. Apribojimai skysčiams. Artimiausius penkerius metus dar bus taikomi apribojimai skysčiams gabenamiems rankiniame bagaže. Aviakompanijos pradėjo iš to daryti verslą - dabar jau ne visuose oro uostuose skysčių maišelius galėsite įsigyti nemokamai (Pvz. Kauno oro uoste jeigu neturėsite plastikinio maišelio, už jį turėsite mokėti). Norėdami išvengti streso, skysčius į plastikinius maišelius susipakuokite dar būdami namuose. 

9. Skrydžių atidėjimai/atšaukimai. Skrydžiai vėluoja dėl įvairiausių priežasčių, ir deja, šių procesų įtakoti Jūs negalite. Viskas, ką Jūs galite padaryti - tai iš anksto pasidomėti savo teisėmis esant skrydžių vėlavimui ar atšaukimui

10. Turbulencija. Tai visiškai normalus reiškinys, pasitaikantis net ir skrydžiuose geromis oro sąlygomis. Atsipalaiduokite - dėl turbulencijos lėktuvai nekrenta, o didžioji dalis incidentų įvyksta dėl to, kad keleiviai nebūna prisisegę saugos diržų. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą