Naudinga informacija: Tarptautinis Vilniaus oro uostas

Tarptaunis Vilniaus oro uostas - didžiausias ir pagrindinis šalies oro uostas. Pirmasis oro uosto terminalas, kuris, deja, nebeišlikęs, buvo pastatytas dar 1932m., o pirmasis maršrutas buvo Varšuva-Vilnius-Ryga-Talinas. Antrojo pasaulinio karo metais oro uostas buvo naudojamas kaip karinis aerodromas. Dabartinis atvykimo salės pastatas buvo pradėtas statyti 1949m. 

Oro uosto kilimo ir tūpimo tako ilgis 2515m. Vilniaus oro uostas įsikūręs Vilniaus miesto pietinėje dalyje, iki miesto centro yra maždaug 7 km. Oro uostas aptarnauja tiek reguliariuosius, tiek ir užsakomuosius reisus. 2011m. Tarptautinis Vilniaus oro uostas aptarnavo 1,715mln. keleivių. 


Kaip atvykti? Į Tarptautinį Vilniaus oro uostą galite atvykti autobusu, maršrutiniais autobusais, traukiniu, taksi ar nuosavu automobiliu.


Į oro uostą kursuoja autobusai Nr.1 ir Nr.2. Vienkartinio bilieto kaina Vilniuje - 2 Lt (perkant spaudos kioskuose), perkant iš vairuotojo – 2,5 Lt. Bilietų kainas ir tvarkaraščius galite rasti www.vilniustransport.lt.

Greitas būdas atvykti į oro uostą - maršrutiniai taksi. Bilietas kainuoja 3 Lt.

Iš Vilniaus geležinkelio stoties į oro uostą reguliariai kursuoja specialus traukinys. Visai netoli oro uosto keleivių terminalo įrengta geležinkelio stotelė, laiptai ir liftas keleiviams, apšvietimas, keleivių saugumui - vaizdo stebėjimo sistema. Iš geležinkelio stotelės į oro uosto terminalą veda pėsčiųjų takas su dengta galerija, kuri tamsiu paros metu yra apšviesta. Traukinio bilietas kainuoja 2,5 Lt. Tvarkaraštį galite rasti www.litrail.lt.

Bet kuris miesto taksi jus greitai nuveš iki oro uosto. Išvykstant iš oro uosto, prie atvykimo terminalo įrengtos taksi stovėjimo vietos, kur jie laukia keleivių.

Atvykus automobiliu, jį galite palikti vienoje iš 6 mokamų automobilių stovėjimo aikštelių. 

Iš Klaipėdos į Vilniaus oro uostą galite atvykti Vilniaus oro uosto ekspresu. Autobusiukai išvyksta nuo prekybos centro “Akropolis" aikštelės, esančios šalia Dubysos gatvės. Prekybos centro adresas: Taikos pr. 61, Klaipėda. 

Bagažo pakavimo paslaugos. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste išvykimo salėje siūlomos bagažo pakavimo paslaugos, kurių dėka Jūsų bagažas bus apsaugotas nuo sugadinimo ir daiktų vagysčių skrydžio metu. 

Vilniaus oro uosto planas. Tartautinio Vilniaus oro uosto terminalo planą galite rasti čia

Vilniaus oro uosto kontaktai. 
Tinklapis: www.vilnius-airport.lt
Adresas: Tarptautinis Vilniaus oro uostas, Rodūnios kelias 10A, LT02189, Vilnius. 
El. paštas: airport@vno.lt
Informacija keleiviams telefonu +370 5 230 6666. 

Išvykimo ir atvykimo laikai. Pasitikrinti lėktuvų nusileidimo laikus Vilniaus oro uoste galite čia. Pasitikrinti lėktuvų išvykimo laikus galite čia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą