Kaip rezervuoti aviabilietus internetu?

Parengėme Jums universalias gaires, kaip atlikti aviabilietų rezervaciją internetu. Atkreipkite dėmesį, kad internetinių aviabilietų pardavimo agentūrų svetainės gali kiek skirtis ir Jums gali prireikti įvesti kai kuriuos papildomus duomenis, tačiau iš esmės pati rezervavimo eiga yra panaši. 

1. Pirmiausia Jums reikės pasirinkti miestus/šalis/oro uostus iš kur ir į kur norėsite keliauti. Paprastai aviabilietų rezervavimo svetainėse vos pradėjus vesti Jums reikiamą miestą sistema pasiūlys galimus variantus. Būtinai atkreipkite dėmesį, kurioje valstybėje yra pateikiamas pasiūlymas, kadangi yra vienodų miestų pavadinimų skirtingose šalyse, o sistemai pasiūlius galite pasirinkti ne tą variantą.

2. Toliau Jums reikės pasirinkti išvykimo ir grįžimo datas. Jeigu norite aviabilieto tik į vieną pusę, tuomet suraskite, kur galite šia opciją pažymėti. Kai kuriose svetainėse nepasirinkus grįžimo datos sistema paprasčiausiai traktuoja, kad bilieto atgal Jums nereikia, kitur reikia pažymėti varnele, kad pageidaujate aviabilieto tik į vieną pusę. 

3. Pasirinkę skrydžio datas, turėsite pasirinkti keleivių skaičių. Paprastai aviakompanijos išskiria tris keliautojų grupes: suaugusieji, vaikai virš 12 metų, vaikai/ kūdikiai iki 2 metų. 

4. Kai kurios aviabilietų paieškos svetainės suteikia galimybę pasirinkti skrydžio klasę, konkrečią aviakompaniją ir t.t., tačiau jeigu pageidaujate gauti kuo daugiau skrydžio pasiūlymų, šiuo laukus geriau palikti neužpildytus. 

5. Paspaudus paieškos mygtuką, sistema pateiks paieškos rezultatus išrūšiuotus remiantis įvairiais parametrais, kuriuos Jūs pasirinksite. Paprastai pasiūlymai būna pateikiami pagal kainą t.y. nuo pigiausio iki brangiausio. Kitos aviabilietų pardavimo agentūros siūlo galimybę ieškoti pasiūlymų pagal kelionės trukmę, išvykimo ir grįžimo laikus, persėdimo trukmes, aviakompanijas ir t.t. Prieš rezervuodami pasiūlymą dar kartą atidžiai peržiūrėkite skrydžio informaciją: patikrinkite ar tikrai tinkama kelionės data, ar skrydis būtent į tuos oro uostus, kur Jums reikia, ar Jus tenkina persėdimo laikai (kartais tenka nakvoti tarpiniuose oro uostuose) ir pan. 

6. Jeigu apsisprendėte, kad skrydžio pasiūlymas Jums tinkamas eikite į rezervacijos langą, kuriame agentūros ar aviakompanijos paprašys suvesti Jūsų duomenis. Jums reikės įvesti tikslius keleivių vardus ir pavardes, neretai bus prašoma įvesti ir paso duomenis. Įsitikinkite, kad teisingai suvedėte šią informaciją, kadangi už kiekvieną klaidą vėliau gali tekti mokėti. Suklydus keleivių varde ar pavardėje daugiau nei 3 raidėmis, aviakompanija gali prašyti vardo keitimo mokesčio. 

7. Rezervacijos lange taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į papildomas paslaugas, kurias siūlo agentūra ar aviakompanija. Neretai papildomos paslaugos būna automatiškai pažymėtos varnele, kas reiškia, kad paslaugą Jūs pageidaujate įsigyti. Jeigu paslaugų Jums nereikia, tuomet varneles tiesiog atžymėkite, kas greičiausiai sumažins ir Jūsų aviabilieto kainą. 

8. Toliau rezervacijos procese eina mokėjimo būdo pasirinkimas. Paprastai šis veiksmas padidina aviabilieto kainą, kadangi prisisumuoja kortelės ar banko pavedimų mokesčiai. 

9. Suvedus mokėjimo duomenis ir sėkmingai atlikus mokėjimą į savo nurodyto elektroninio pašto adresą gausite patvirtinimą apie sėkmingai įsigytus aviabilietus. Jeigu iškilo kažkokių klausimų susijusių su aviabilieto rezervacija, kreipkitės į aviakompaniją ar agentūrą, kurioje nusipirkote bilietus. 


Verta žinoti:


  • Jeigu keliaujate su pigių skrydžių aviakompanijomis, nepamirškite iš anksto prieš skrydį užsiregistruoti aviakompanijos internetinėje svetainėje, nes jeigu tą padaryti pamiršite, oro uoste teks brangiai mokėti.
  • Oro uoste Jūsų bus paprašyta pateikti asmens tapatybę tvirtinantį dokumentą - ID kortelę arba pasą. 
  • Prieš įsigydami aviabilietus pasitikrinkite, ar valstybėje, į kurią keliaujate Jums nereikės vizų ar kitų papildomų dokumentų.
  • Paprastai į oro uostą rekomenduojama atvykti dvi valandos iki skrydžio. Registracija į skrydį yra baigiama 30, o kartais net ir 45 min iki skrydžio, o keleiviai yra nebepriemami. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą