Rankinis bagažas: draudžiamų daiktų sąrašas, skysčiai, išmatavimai

Neretai keliaujant lėktuvu iškyla klausimas, kokie yra rankinio bagažo reikalavimai? Problema tapo ypač aktuali, keliaujantiems pigių skrydžių aviakompanijų reisais, kuriuose keleiviams nemokamai vežtis galima tik rankinį bagažą. Pateikiame Jums svarbiausias rankinio bagažo gabenimo sąlygas: 

 • Rankinis bagažas turi atitikti oro linijų bendrovės, su kuria skrendate svorio ir dydžio apribojimus. Bagažo išmatavimus galite sužinoti aviakompanijų, kurios vykdo skrydį internetinėse svetainėse. 
 • Pigių skrydžių aviakompanijos paprastai leidžia turėti tik vieną vienetą rankinio bagažo - visi papildomi daiktai tokie kaip rankinės, fotoaparatai, prekės įsigytos "Duty-free" parduotuvėse turi būti supakuotos į vieną lagaminą.
 • Draudžiami daiktai rankiniame bagaže: visi šaunamieji ginklai (pistoletai, revolveriai, lygiavamzdžiai šautuvai ir kt.), tikslios šaunamųjų ginklų kopijos, šaunamųjų ginklų dalys, pneumatiniai ginklai, žaisliniai šautuvai, šaunamojo ginklo formos žiebtuvėliai, pramoniniai varžtų ir vinių pistoletai, smogiamieji įtaisai. Rankiniame bagaže taip pat draudžiama gabenti bet kokius smailius arba aštriabraunius daiktus  tokius kaip kirviai, strėlės, žeberklai, pačiūžos, peiliai, skutimosi peiliukai, kardai, špagos, grąžtai, pjūklai, atsuktuvai, laužtuvai, plaktukai, replės, veržliarakčiai, lituokliai ir pan. Į lėktuvo saloną negalėsite įsinešti ir bet kokių bukų, galinčių sužaloti įrankių - beisbolo lazdų, kuokų, kriketo lazdų, golfo lazdų, baidarių ar kanojų irklų, meškerių, kastetų, kuokų ir t.t. Draudžiamos ir bet kokios degiosios medžiagos ar sprogmenys - šaudmenys, sprogstamosios kapsulės, detonatoriai, sprogikliai, sprogmenys ar sprogstamieju užtaisai, sprogstamųjų medžiagų ar įtaisų tikslios kopijos, minos, bet kokio pavidalo signalinės raketos, degus skystas kuras, benzinas, dyzelinas, aerozoliniai puškiamieji dažai, stipresni nei 70 laipsnių alkoholiniai gėrimai. Rankiniame bagaže negalima gabentis bet kokių cheminių ar nuodingų medžiagų, galinčių kelti grėmę keleivių ar įgulos narių sveikatai, įskaitant rūgštis ir šarmus, korozines arba balinamąsias medžiagas, paralyžuojančias purškiamąsias dujas, radioaktyviąsias medžiagas, infekcines arba biologiškai pavojingas medžiagas, gesintuvus, savaime užsiliepsnojančias medžiagas. 
 • Skysčiai rankiniame bagaže: Rankiniame bagaže specialiame plastikiniame maišelyje galima gabenti ne daugiau nei 1L skysčių, kurie turi būti ne didesnėse nei 100ml pakuotėse. Maišeliais pasistenkite pasirūpinti iš anksto, kadangi kai kuriuose oro uostuose (pvz. Kauno oro uoste) už juos turėsite mokėti papildomai. Dedami daiktai į maišelį turi sutilpti lengvai, maišelis privalo būti sandariai uždaromas. Skysčiais vadinami geliai, pastos, losjonai, gėrimai, sriubos, skutimosi putos, aerozoliai, kvepalai, kremai, kreminės pudros ir kiti skystos konsistencijos produktai. Rankiniame bagaže galima vežtis didesnį kiekį skystos konsistencijos vaistų jeigu turite specialų išrašą iš savo gydytojo. Taip pat leidžiama kartu keliaujantiems kūdikiams pasiimti maisto ar gėrimo, tačiau saugumo darbuotojas gali paprašyti kūdikį lydinčio asmens paragauti vežamų produktų. 
 • Prie saugumo patikros oro uoste, supakuotus skysčių maišelius, taip pat nešiojamuosius kompiuterius ir bet kokią kitą stambesnę elektroninę techniką pateikite atskirai, išpakavę iš rankinio bagažo. Taip pat nepamirškite nusiimti paltus, striukes, išsiverti diržus, išsiimti daiktus esančius Jūsų kišenėse. 

3 komentarai:

 1. Ryanair rankinis bagažas man labiausiai patinka iš visų oro linijų, nes dar ir maža rankinę gali įsinešti.:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš ir dažnai naudojuosi Ryanair oro linijų paslaugomis, tad nusiskundimų tikrai neturiu. Man skrendant patogiausios yra kelioninės kuprinės, kadangi neužima daug vietos bei talpina nemažai būtiniausių daiktų. Nemėgstu keliaujant apsikrauti bereikalingais daiktais.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš ir dažnai naudojuosi Ryanair oro linijų paslaugomis, tad nusiskundimų tikrai neturiu. Man skrendant patogiausios yra kelioninės kuprinės, kadangi neužima daug vietos bei talpina nemažai būtiniausių daiktų. Nemėgstu keliaujant apsikrauti bereikalingais daiktais.

  AtsakytiPanaikinti