Pigūs skrydžiai į Romą: ką veikti mieste, į kurį veda visi keliai?

Posakis "visi keliai veda į Romą" atsirado ne veltui. Kadaise, Romos imperijos inžinieriai kelius projektuodavo taip, kad iš bet kurios vietos keliautojas tuo pačiu keliu laikydamasis dešinės vistiek patekdavo į imperijos centrą. Šiandien čia stovi senove dvelkiantis istorinis miestas - Roma, kasmet sulaukiantis milijonų turistų iš viso pasaulio.

KLIMATAS. Romos gyventojai mėgaujasi Viduržemio regiono klimatu su ne itin šaltomis, tačiau drėgnomis žiemomis bei sausomis ir karštomis vasaromis. Šalčiausią - sausio mėnesį - vidutinė temperatūra yra +12C dieną ir +3C naktį, tuo tarpu šilčiausiais mėnesiais - liepą ir rugpjūtį temperatūra svyruoja nuo +30C dienomis iki +18C naktimis. Norintiems išvengti karščių, į Romą keliauti vertėtų pavasarį ar ankstyvą vasarą - balandžio-birželio mėnesiais, tinkamas metas kelionei į istorinį miestą ir rugsėjį, spalį.NAKVYNĖ. Nuo 2011m. sausio mėnesio Romos miesto taryba visiems turistams įvedė privalomąjį nakvynės mokestį, kuris yra 2 eurai už naktį 1-3 žvaigždučių viešbučiuose ir 3 eurai 4-5 žvaigždučių viešbučiuose. Paprastai šis mokestis į nakvynės kainą nėra įtrauktas ir jį reikia susimokėti grynaisiais viešbutyje. Kadangi Roma yra populiariausių turistų lankomų miestų sąraše, čia gausu įvairiausių nakvynės paslaugas siūlančių įstaigų - nuo prabangių viešbučių iki turistams nuomuojamų butų bei apartamentų. Didžioji dalis viešbučių yra susitelkę aplink Termini geležinkelio stotį, nuo kurios pėsčiomis pasiekiami visi žymiausi lankytini objektai.

TRANSPORTAS. Jeigu planuojate Romoje apsistoti ilgiau nei tris dienas ir Jūsų viešbutis bus toliau nuo miesto centro, galite įsigyti Romos miesto kortelę, kuri suteiks nemokamą įėjimą į pirmus du muziejus, nuolaidas sekantiems muziejams, teatrams ir kt. renginiams, taip pat nemokamą važiavimą bet kokia viešojo transporto priemone. Kortelė kainuoja 30 eurų, būtinai patikrinkite galiojimo datą, kadangi kartais yra parduodamos kortelės su pasibaigusia galiojimo data ir jos neveikia autobusuose, metro ir pan.

Automobiliu. Jeigu planuojate Romoje keliauti automobiliu - nedarykite to! Eismas mieste yra chaotiškas, o ir patys italai turi savitą supratimą apie vairavimą. Ženklų čia nėra daug, o ir tuos kelis niekas nekreipia dėmesio. Jeigu vairuosite per lėtai - apie tai Jums be abejonės kas nors praneš. Geltonas šviesaforo signalas Romoje nereiškia, kad turite sustoti, o netgi atvirkščiai italai jį traktuoja, kaip ženklą, kad reikia paspausti akseleratoriaus pėdalą. Posūkiai čia rodomi retai, tikimybė rasti parkavimo vietą miesto centre lygi nuliui. Tad visgi geriau pasirinkti kitą keliavimo būdą, nors sako, kad kai kuriems toks chaosas visai patinka!

Metro. Romoje yra dvi metro linijos, kurios eina per Termini stotį - raudonoji A linija sujungianti su Vatikanu bei mėlynoji B linija su Koliziejumi. Tai pati punktualiausia susisiekimo priemonė mieste, tačiau piko valandomis vagonai gali būti itin perpildyti. Keliaujant metro saugokite vertingus daiktus, kadangi čia neretai darbuojasi kišenvagiai.

Autobusu. Romoje tai gan patikima transporto priemonė, visgi piko valandomis taip pat būna perpildyta. Neretai, centrinėse zonose autobusai dėl eismo kamščių vėluoja arba apskritai nepasirodo. Metro linijoms baigus darbą 23.30val. galima pasinaudoti naktiniais autobusais, kurie kursuoja visą naktį.

Kitos susisiekimo priemonės mieste yra taksi, tramvajai, traukiniai, motoroleriai, dviračiai. Visgi geriausia miesto centrą apžiūrėti pėščiomis, nes taip ne tik išvengsite spūsčių, bet ir pajausite tikrą Romos dvasią.

KĄ PAMATYTI? Koliziejų, Siksto koplyčią, Šv. Petro Baziliką, Vatikaną, Panteoną, Palatino kalvą, Romos forumą, Trevi fontaną, Piazza Navona, Venecijos aikštę, Castel Sant'Angelo, Ispaniškuosius laiptus, Žydų getą, Via Appia Antica parką, Vittoriano, Marcelo teatrą, Aula Ottagonale ir kt.

KĄ PARAGAUTI? Romoje gausu puikių restoranų su nuostabiais vaizdais, ypač sutemus. Tačiau neretai turistiniuose kataloguose išvardintos maitinimo įstaigos gyvena iš gerų rekomendacijų, o maistas nėra kažkuo ypatingas. Norintiems išties skaniai pavalgyti reikėtų eiti į tuos rajonus, kur gyvena ir valgo patys italai. Viena tokių vietų - Monte Verde Vecchio kalnas, ant kurio įsikūrusios kelios geros itališkos tavernos. Romoje būtina paragauti tikros itališkos picos, kuri yra kiek kitokia nei Lietuvoje, taip pat itališkų ledų ir atsigerti tikros itališkos kavos, kuri, sakoma, yra dieviško skonio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą