Pigūs skrydžiai į Paryžių: ką veikti meilės ir mados mieste?

Paryžius vienas nedaugelio Europos miestų turintis tiek epitetų - tai meilės, aistros, mados, kvepalų, puikaus maisto, prabangos miestas. Prancūzijos sostinė įsikūrusi abiejuose Senos upės krantuose tikrai turi ką pasiūlyti turistams - čia gausu lankytinų objektų, architektūrinių šedevrų, meno galerijų, klubų, kavinių, restoranų. 

KLIMATAS. Vakarinėje Europos dalyje įsikūrusiame Paryžiuje vyrauja jūrinis kliamatas su vėsesnėmis žiemomis bei šiltomis vasaromis. Ne veltui prancūzai dievina beretes - jos nešiojamos ne tik dėl mados, bet ir dėl to, kad apsaugotų galvą nuo galimų temperatūros pokyčių. Šalčiausią mėtų mėnesį sausį vidutinė temperatūra siekia +6C ir retai kada nukrenta žemiau 0C. Sniegas nėra tipiškas reiškinys mieste, tačiau keletą kartų žiemos metu gali ir pasnigti. Vasaros vidutinė temperatūra Paryžiuje +23C, todėl tai pats tinkamiausias metas aplankyti meilės miestą. Tačiau Paryžius yra itin gražus ir Kalėdiniu laikotarpiu, kai miestas paskęsta kalėdinių girliandų jūroje.

NAKVYNĖ. Visi be išimties viešbučiai Prancūzijoje turi du sezonus - piko ir ne piko. Piko metu, paprastai nuo pavasario iki vasaros pabaigos bei Kalėdiniu laikotarpiu, nakvynės kainos yra žymiai aukštesnės. Pats pigiausias variantas - išsinuomuoti lovą specialiuose nakvynės bendrabučiuose. Vis dėl to, jeigu keliaujate ne vienas, pigiau bus išsinuomuoti dvivietį kambarį paprastame viešbutyje nei užsisakyti dvi lovas bendrabutyje. Saugokitės nuomos agentūrų, kurių darbuotojai gali būti itin lankstūs ir paslaugūs, tačiau parinkdami nakvynės nuomos vietas nesilaiko Prancūzijoje galiojančių įstatymų. 

TRANSPORTAS. Pats pigiausias būdas keliauti Paryžiuje - pėščiomis, tačiau miestas yra labai didelis ir jeigu apsistojote toliau nuo centro, kelionė iki visų lankytinų objektų gali tapti nepakeliamai varginančia. Kitas ne itin brangus būdas - važiuoti metro: už kelionę į vieną pusę nepriklausomai nuo jos ilgio sumokėsite 1.70EUR. Jeigu sugalvojote Paryžiuje išsinuomuoti automobilį - nedarykite to! Tai miestas, kuriame eismas itin intensyvus, stovėjimo vietų sunku rasti, o pėstieji čia nekreipia dėmesio net į važiuojančius automobilius. Beje, jeigu partrenksite pėstyjį ar dviratinką jam į kelią išbėgus degant raudonam signalui - kaltas vistiek būsite Jūs. Paryžiuje taip pat galima keliauti vandens transportu Senos upe, riedučiais, kurie čia yra itin mėgstami, dviračiais, motoroleriais bei autobusais (galite užstrigti kamščiuose). 

KĄ PAMATYTI? Eifelio bokštą, Triumfo arką, Mulen Ružą, Disneilendą, Notre Dame katedrą, Luvrą, D'orsay muziejų, Invalidų rūmus, Defanso rajoną, Van Gogo namą, Slaptąjį vynuogyną, Šv. Širdies baziliką, Eliziejaus laukus, Dievo motinos katedrą, Liuksemburgo rūmus, Pompidu centrą, Šamono kalvų parką, Tiuirli sodus, Blusų turgų, Pikaso muziejų. 

KO PARAGAUTI? Paryžius - vienas Europos kulinarijos centrų, besipuikuojantis savo virėjų sukurtais šedevrais. Nors maitinimo įstaigose kainos yra gan užkeltos, klysta tie, kurie sako, kad Paryžiuje neįmanoma pavalgyti pigiai. Įmanoma, tiesiog reikia vengti populiarių turistinių vietų (ypač Eliziejaus laukuose). Atokesnėse kavinėse ir restoranuose trijų patiekalų pietus pavalgysite už 15 eurų. Restoranuose prašykite ne a-la-carte, bet prix-fix meniu, tuomet ir mokėsite mažiau. Jeigu norite paskanauti kažko tradiciško - užsisakykite sraigių, jūros gėrybių ar elnienos. Paryžiuje gausu ir kitų šalių virtuvių - susipažinti galėsite su žydų, Alžyro, indų, kiniečių, Maroko, Libano patiekalais. 

KUR PASILINKSMINTI? Vakarais naktinis gyvenimas verda Canal St Martin, The Marais, Bastille, Latin-Odeon, Bagnolet, Port de Tolbiac, Saint German des Pres kvartalų gatvelėse. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą