Pigūs skrydžiai į Londoną: ką veikti Jungtinės Karalystės sostinėje?

Kosmopolitiškasis Londonas - vienas labiausiai turistų lankomų miestų visame pasaulyje, kasmet sulaukiantis daugiau nei 30 milijonų atvykėlių. Turbūt daugelis iš mūsų turime čia gyvenančių draugų, giminaičių ar pažįstamų. Londonas - tai miestas atviras visiems - čia gausu įvairiausių pramogų ir lankytinų objektų. 

KLIMATAS. Neveltui Londone daugybė pramogų yra įrengtos po stogu - sostinei kaip ir visai Anglijai būdingas lietingas, ūkanotas oras. Daugiausia kritulių čia iškrenta spalio-lapkričio mėnesiais. Vidutinė vasaros temperatūra paprastai yra apie 23C, o žiemos mėnesiais maždaug 7C. Tačiau lietingi orai neturėtų atbaidyti nuo kelionės į šį megamiestą - neveltui sakoma, kad Londono žavesys ir slypi toje tūkstantinėje "juodai-pilkų skėčių" minioje.


NAKVYNĖ. Kadangi Londonas yra didžiulis miestas, kiekvienas čia ras sau nakvynę už prieinamą kainą. Rinktis galima nuo prabangių senovinio tipo tradicinių Britišku stiliumi įrengtų viešbučių iki elementarių B&B (liet. nakvynė ir pusryčiai), kuriuose būsite palepinti tikrai gausiais angliškais pusryčiais. Nakvynės kaina kaip ir visur kitur priklausys nuo pasirinkto viešbučio - prabangūs viešbučiai kainuos daugiau, o B&B apsistosite pigiau. Jeigu Londone planuojate užtrukti ilgiau nei savaitę, galite pasidomėti turistams nuomuojamų butų kainomis. 

TRANSPORTAS. Londone tikriausiai nėra tokios susisiekimo priemonės, kurios negalėtumėte išbandyti - greičiausiai ir lengviausiai miesto centrą pasieksite puikiai išvystyta metro: Londone veikia 12 linijų.  Jeigu vykstate autobusais  - šokite į dviaukštį ir lipkite į antrą aukštą. Autobusai kursuoja kiaurą parą, o prieš įlipdami specialiuose aparatuose įsigykite autobuso bilietą. Autobusų bilietų kainos įvairios, priklausomai nuo paros laiko bei atstumo - dienos bilietas kainuoja maždaug 4 svarus, o už savaitės kortelę paklosite 14GBP. Tradiciniai taksi - "Cab", Temzės upės vandens transportas, funikulierius per Temzės upę su nuostabiais sostinės vaizdais - viskas Jūsų paslaugomis. 

KĄ PAMATYTI? Lankytinų vietų bei turistinių objektų sąrašas Londone turbūt yra begalinis. Mieste gausu pramogų tiek meno mėgėjams, tiek teatro mylėtojams, tiek ir ekstremalams. 
 • Daugelis miesto muziejų tam tikromis dienomis/valandomis siūlo nemokamą įėjimą. Vienas tokių - Britų muziejus, kuriame įėjimas yra nemokamas 7 dienas per savaitę. Čia galėsite išvysti net 7 milijonus eksponatų, kurie susiję ne tik su Londonu, bet ir su Senovės Egipto bei Romos istorija. 
 • Bekingemo rūmuose dar ir šiandien gyvena D. Britanijos karalienė. Tai vienas labiausiai turistų pamėgtų lankytinų objektų. Tam tikromis valandomis, kai karališkosios šeimos nėra namuose, minios atvykėlių susirenka stebėti sargybos pasikeitimo ceremonijos. Vasaros mėnėsiais lankytojai yra įleidžiami į rūmų vidų, kur gali apžiūrėti keletą rezidencijos numerių. 
 • Londono simboliu jau yra tapusi žymioji "Londono akis", iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. 
 • Svajojantys pasinerti į tikrą įžymybių vakarėlį turėtų vykti į Madam Tussauds vaškinių figūrų muziejų, kur galės nusifotografuoti su savo dievaičių kopijomis.
 • Savo fontanu ir bendra atmosfera užburia garsioji Trafalgaro aikštė. Spektaklių mėgėjai gali įsigyti bilietus į Globe teatrą arba apsilankyti Londono teatrų kvartale - West Ende. Gyvūnijos mylėtojų laukia Londono akvariumas bei Londono zoologijos sodas. 
 • Pačiame miesto centre esantis China Town - kiniečių kvartalas palepins kinietiškų patiekalų virtuvės mėgėjus.
 • Parduotuvių ir apsipirkimo mėgėjai, o ir šiaip norintieji pajusti tikrą šurmulį turėtų keliauti į Oksfordo gatvę. Jeigu turite laiko - užsukite į iš jos išeinančią Bondo gatvę (Bond street), kuri puikuojasi garsiausių prekinių ženklų parduotuvėmis tokiomis kaip Prada, Dolce Gabanna, Gucci, DKNY, Dior, Bulgari ir kt. Galbūt sutiksite čia apsipirkinėti mėgstančias Britų įžymybes? 
 • Tarp kitų lankytinų objektų galima būtų paminėti Čarlzo Dikenso muziejų, Parlamento Rūmus, Tauerio tiltą, Big Beną, Tūkstanmečio tiltą, Vestminsterio Abatiją, Viktorijos ir Alberto muziejų, Šv. Pauliaus Katedrą

NAKTINIS GYVENIMAS. Neveltui sakoma, kad Londonas - niekada nemiegantis miestas. Gyvenimas čia verda ir naktį - pasilinksminti kviečia naktiniai klubai, barai, turbūt visų pasaulio virtuvių maistą tiekiantys restoranai, pubai, burleskos, kabareto ir komikų vakarus rengiantys klubai. 
 • Naktiniai klubai: Pacha, Fabric, Koko, Cable, Proud Camden, Proud 2, Corsica Studios, Egg, Ministry of Sound, Xoyo, Electric Ballroom ir kt. 
 • Barai: Annex3, Artesian, Floridita, Funky Budha, The Long Bar, Lonsdale, Loungelover, Mahiki, Sketch, Milk&Honey, Shochu Lounge.
 • Restoranai: geriausių Londono restoranų sąrašą rasite čia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą