Pigūs skrydžiai į Barseloną: ką veikti Gaudi mieste?

Antrajame pagal dydį Ispanijos mieste Barselonoje turistų skaičius kasmet tris kartus viršija vietinių gyventojų skaičių. Tai šešioliktasis pasaulyje ir ketvirtasis Europoje labiausiai keliautojų pamėgtas miestas po Londono, Paryžiaus ir Romos. Miestas garsėja architektūriniais šedevrais, puikiais paplūdimiais, švelniu klimatu ir istoriniais paminklais, tarp kurių net 8 į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą įrašyti objektai. 

KLIMATAS. Klimato atžvilgiu netinkamo meto keliauti į Barseloną nėra. Norintiems šiltesnių, bet ne per karštų orų geriausias metas vykti gegužės - liepos, rugsėjo mėnėsiais. Itin karštas ir drėgnas būna rugpjūčio mėnuo - turistai sako, kad jautiesi tarsi pirtyje. Lapkričio - vasario mėnesiais oras atvėsta iki 12C, tačiau gausūs krituliai miesto gyventojų ir svečių nevargina. Keliaujančius į Barseloną žiemą neretai lepina saulės spinduliai.

  


NAKVYNĖ. Kadangi Barseloną tiesiog dievina turistai, nakvynės paslaugų sfera čia yra itin išplėtota: apsistoti galima viešbučiuose, apartamentuose, nakvynės namuose, hosteliuose, nuomuojamuose butuose ir bendrabučiuose. 

TRANSPORTAS. Kaip ir visose didžiosiose Europos sostinėse, Barselonoje veikia puikiai išvystyta metro sistema. Švarūs, punktualūs, vėdinami metro nuvež Jus į bet kurią miesto vietą. Taksi kainos mieste nėra pernelyg užkeltos - už 15 minučių kelionę vidutiniškai mokėsite 10 eurų. Licenzijuotuose taksi mokėsite tą sumą, kurią rodo skaitliukas, papildomai susimokėti gali tekti už itin didelį, sunkų bagažą. Nors arbatpinigiai nėra privalomi, taksistas bus labai laimingas ir apdovanos Jus plačia šypsena už 5-10 proc. didesnę sumą.  Atkreipkite dėmesį, jog ant taksi viršaus esanti žalia arba raudona lempa nurodo, ar taksi tuo metu yra laisvas. Miesto centrą galite pasiekti ir autobusais, tačiau patyrę keliautojai, o ir patys ispanai sako, kad geriausias būdas pažinti Barseloną - keliauti pėščiomis - miesto centras nėra painus ir, iš tikrųjų, ne toks didelis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Detalų miesto centro žemėlapį rasite čia:

KĄ PAMATYTI? Barselona yra toks miestas, kuriame kiekvienas gali atrasti kažką savo ir mielo tik jam vienam. Tarp garsiausių lankytinų objektų galima paminėti garsiąją Gaudi katedrą Sagrada Familia, Guelio parką, La Rambla gatvę, Fontanus, Triumfo arką, Agbar bokštą, Barselonos akvariumą, "Ispanų miestelį", Casa Mila, FK Barselona stadioną ir kt. 

NAKTINIS GYVENIMAS. Sakoma, kad ispanai mėgsta gerai pailsėti, pavalgyti ir pasilinksminti. Barselonoje gausu vietų, kuriose paskanausite tiek tradicinės, tiek ir kitų pasaulio šalių virtuvės, na, o vakare galėsite iš širdies pasilinksminti lotyniškais ritmais.
  • Naktiniai klubai: 23 Robador, Acido Oxido, Aire, Antilla BCN Latin Club, Aurora, Bikini, Casa Paco, CDLC, City Hall, Danzarama, Elephant, La Macarena, Liquid, Maumau, Mondo, Opium, Vinilo. 
  • Restoranai ir barai: Agua, Alkimia, Bar Celta, Bar Mut, Big Fish, Cal Pep, Can Majo, Can Sole, Castro, Doc Trece, El Bulli, Envalira, Himali, Kaiku, La Cova Fumada, La Paradeta, Mam i Teca, Moo, Routa. 
  • Barselonos fotogaleriją galite peržiūrėti čia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą