Pigūs skrydžiai į Amsterdamą: ką veikti nuodėmių mieste?

Kontrastų miestas Amsterdamas vieną minutę pilnas gyvybės ir šurmulio, kitą - ramus, prašmatnus ir egzotiškas. Tolerantiškasis miestas, garsėjantis savo kanalais, dviračiais, "coffee shopais" ir žinoma, Raudonųjų žibintų kvartalu kasmet sulaukia daugybės turistų iš viso pasaulio. Keliautojai Amsterdamą apibūdina kaip menininkų ir laisvės miestą, kuriame kiekvienas gali būti savimi. 

KLIMATAS. Kadangi Amsterdamas yra didmiestis, savo kelionę į šį miestą galite planuoti ištisus metus - tiek žiemą, tiek vasarą pramogų čia tikrai rasite. Šalčiausiais žiemos mėnesiais sausį ir vasarą temperatūra svyruoja nuo -1C iki +5C, todėl planuojant ilgus pasivaikčiojimus mieste reikėtų pasirūpinti šiltesniais drabužiais. Šilčiausiais vasaros mėnesiais liepą ir rugpjūtį laikosi vidutinė +22C temperatūra. Jeigu norite pasigrožėti Amsterdame žydinčiomis tulpėmis, keliaukite čia pavasarį.

  
NAKVYNĖ. Amsterdame yra daugiau nei 400 oficialiai registruotų nakvynės paslaugas teikiančių įmonių - nuo paprastų hostelių iki prabangiausių Europos mastu viešbučių . Patartina nakvyne pasirūpinti iš anksto - Amsterdamas ne tas miestas, kuriame kur pigiai apsistoti rasite tik atvykę. Didžioji dalis viešbučių ir hostelių yra įsikūrę miesto senamiestyje, prie centrinės stoties ir aplink Muziejų kvartalą. Nakvynės kainos prasideda nuo 15Eur už lovą bendrabutyje paprastomis savaitės dienomis žiemos laikotarpiu ir iki 90Eur vasaros savaitgaliais. Neretai hosteliuose yra prašoma apsistoti mažiausiai dvi paras. 1-2 žvaigždučių viešbučiuose už nakvynę žiemą galite sumokėti apie 40Eur, o vasarą net iki 100Eur. Nakvynė keturių žvaigždučių viešbutyje gali atsieiti net iki 400Eur už parą. Viešbutį Amsterdame rezervuoti galite čia

TRANSPORTAS. Amsterdamo centras nėra kalvotas ir sąlyginai nedidelis, todėl miestą apžiūrėti galite pėsčiomis. Mieste gerai išvystyta viešojo transporto sistema: čia kursuoja tramvajai, metro, autobusai, taksi, vandens transportas. Be vargo galite išsinuomuoti dviratį, motorolerį ar net tuktuką. 

KĄ PAMATYTI? Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejų, plonąjį Margere Brug tiltą, Karališkuosius rūmus, Damrak alėją, Vondelio parką, Valtybinį muziejų, Van Gogo muziejų, Blusų turgų (Waterloopein ir Looiersgrachtas), spalvingų parduotuvėlių galeriją Winkel Utrecht, Raudonųjų žibintų kvartalą, muziejų aikštę, zoologijos sodą, Westerkerk protestantų bažnyčią, Amsterdamo kanalus. 

NAUDINGI PATARIMAI. Nevažiuokite į miesto centrą automobiliu - sunkiai rasite parkavimo vietą, o jeigu automobilį paliksite bent kelioms minutėms nesusimokėję gausite mažiausiai 67Eur baudą. Tamsiu paros metu venkite Nieuwendijk, pietinės Zeedijk ir Damrak kvartalų - čia galite netekti ne tik piniginės ir fotoaparatų, bet ir asmens tapatybės dokumentų. Nestovėkite ant dviračių takų - Amsterdame dviratininkai nuolat skuba ir retai kada traukiasi pėstiesiems iš kelio , tad jeigu išgirdote dviračio skambutį skubiai traukitės į šoną. Kad ir koks Amsterdamas bebūtų liberalus miestas, žolės rūkymas viešose vietose yra uždraustas - tą daryti galite tik specialiose "Coffee shops" kavinėse.

Amsterdamo fotogaleriją galite peržiūrėti čia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą