Rugsėjo 1-osios renginiai Vilniuje - sostinės gatvėse šurmuliuos "Sostinės dienos 2012"

Šį savaitgalį - rugpjūčio 31d. - rugsėjo 2d. Vilniuje jau aštuonioliktą kartą rengiama didžiausia miesto šventė - "Sostinės dienos 2012". Vilniečiams ir miesto svečiams festivalis pasiūlys daugybę nemokamų koncertų, spektaklių, kino filmų peržiūrų po atviru dangumi ir dar daug kitū kultūrinių renginių. 

"Sostinės dienos 2012" programa 

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS - Gedimino prospektas nuo Katedros aikštės iki Lukiškių aikštės Renginių laikas:
  • Rugpjūčio 31d., penktadienis, nuo 12.00val. - 23.30val. 
  • Rugsėjo 1d., šeštadienis, nuo 10.00val. iki 23.30val. 
  • Rugsėjo 2d., sekmadienis, nuo 10.00val. iki 22.30val. 
Jau septintus metus iš eilės Gedimino prospektas taps norų ir fantazijų išsipildymo erdve bei bičiulių ir kaimynų susitikimo vieta. Šiemet gatvė bus suskirstyta į keturias veiksmo erdves: 

1. MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ - nuo Katedros aikštės iki Vilniaus g. veiks menininkų ekspozicijos, bus eksponuojami tapytojų, dalininkų, keramikų darbai, o svarbiausia vyks daugybė koncertų ir kultūros renginių: Scenoje prie Nacionalinio Dramos teatro pasirodys nedidelės grupės, bardai ir kiti pavieniai atlikėjai. Didžiojoje scenoje prie V. Kudirkos aikštės vyks įvairių stilių muzikos grupių koncertai, profesionalių kolektyvų pasirodymai, spektaikliai ir kiti nuotaikingi projektai. 

 2. GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS - Gedimino prospektas nuo Jogailos g. iki Jakšto g. Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų. Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsėdžiai.Medaus, vaistažolių, arbatų ir ožkų sūrių, dešrų rinkinių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei 20 kg sveriantį duonos kepalą pamatysite tik čia! 

3. ŽAIDIMŲ IR SVEIKATOS PARKAS VAIKAMS, TĖVAMS, VISIEMS - Gedimino prospekte nuo A.Jakšto g. iki Vasario 16-osios g. gausybė lauko ir stalo žaidimų, specialių atrakcijų vaikams ir jaunimui. Čia bus žaidžiami aikštės šachmatai, smiginis, vyks kitų sporto šakų atstovų pasirodymai, veiks netradicinės medicinos, masažo ir kitokie sveikatingumo seansai. Ypatingai smagūs nuotykiai ruošiami vaikams. Specialiai įrengtoje scenoje vaikai taip pat galės atskleisti savo talentus – dainuoti dainas, deklamuoti eiles, šokti ir pan.  

4. KNYGŲ ALĖJA: IDĖJŲ IR LAISVĖS ERDVĖ - Ypač pamėgta „Dūzgiančio prospekto“ tradicija – knygų alėja, šiemet ji išsidėstys Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės. Šioje prospekto erdvėje plačią knygų įvairovę pristatys dauguma Vilniaus leidyklų, knygas čia pat su nuolaidomis ir autorių parašais galės įsigyti visi norintys. Šiųmetis akcentas – Maironio eilių skaitymai šventinėje scenoje, jas galės skaityti kiekvienas – nuo mokinuko, garbaus aktoriaus iki troleibuso vairuotojo. Ypatinga naujiena: šiemet SOSTINĖS DIENOS pagerbs ir skirs dėmesį grupei „The Beatles“, kurios 50 metų jubiliejų šiemet pažymi visas pasaulis: garsūs Latvijos menininkai Lukiškių aikštėje rengiasi pastatyti specialią smėlio skulptūrą, o čia pat įrengtoje scenoje žinomi Lietuvos ir kitų šalių muzikantai savo koncertuose atliks nemažai „bitlų” hitų.


Trijose SOSTINĖS DIENŲ „Dūzgiančio prospekto“ scenose vyks naujo festivalio ,,Vilnius Music Week 2012“ koncertai. Šiemet pirmą kartą organizuojamas naujas tarptautinio masto renginys – didžiulis muzikos invazijos festivalis Vilniuje. Tarptautinė muzikos savaitė – tai iki šiol Lietuvoje nebūto formato renginių serija, apjungianti muzikos industrijos dalyvius iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių, o taip pat perspektyviausius ir talentingiausius šiandienos muzikos atlikėjus ir plačiąją visuomenę į vientisą šventinį skambesį. 

TAU, VILNIAU! - Respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas 

Rugpjūčio 31d., penktadienis, nuo 11val. iki 16val., Katedros aikštė 

Jau aštuntą kartą SOSTINĖS DIENŲ metu Vilniuje, Katedros aikštėje, Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ organizuoja renginį, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių suartėjimo. Tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Į šventę suvažiuoja apie 1500 neįgaliųjų iš visos Lietuvos. Katedros aikštėje koncertuos geriausi neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, Lietuvos kariuomenės orkestras, diksilendas „Sweetband“, kiti populiarūs muzikos atlikėjai. Mugėje savo darbus eksponuos ir pardavinės neįgalieji liaudies amatų meistrai iš įvairių Lietuvos vietų. 

DIDIEJI KONCERTAI KATEDROS AIKŠTĖJE 

"Sostinės dienų atidarymo koncertas" - rugpjūčio 31d., penktadienis nuo 21val. iki 23.30val. (Fontanų šou, Freaks on Floor, Dirty Vegas pasirodymai). 

"Sostinės dienų gyvo garso ir vaizdo koncertas" - rugsėjo 1d., šeštadienis nuo 21val. iki 23.30val. (Instrumenti, Jazzu&Leon Somov, Chicane pasirodymai).


SOSTINĖS KINO NAKTYS - Rotušės aikštė "Kino pavasaris" filmų programa - rugpjūčio 31d., penktadienis nuo 23.30 iki 01.00val. 

Geriausi lietuvių kūrėjų trumpo metražo filmai (2011-2012, trukmė 45 min.). Sounds of Noise (Triukšmo Garsai, 2010, trukmė 98 min.) – kriminalinė komedija apie miestą terorizuojančius muzikantus: grupelė muzikantų savo muzikiniais pasirodymais visaip stebina miesto gyventojus. 

"Kinas trumpai. Be žodžių." - rugsėjo 1d., šeštadienis nuo 23.30 iki 01.00val. 

Geriausi ir naujausi pasaulio kino kūrėjų trumpo metražo filmai be žodžių (2010-2011, trukmė 45 min.) Pikaso nuotykiai (1978, trukmė 115 min.) – kultinė kino juosta, siurrealistinė komedija apie išgalvotą dailininko Pablo Picasso gyvenimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą