10 patarimų, kaip kelionėje išvengti papildomų rūpesčių

1. Prieš kelionę pasitikrinkite ar nepasibaigęs Jūsų paso/ ID kortelės galiojimo laikas. Taip pat pasidomėkėte, ar šalyje, į kurią keliaujate nereiks vizų.


2. Pasidomėkite šalyje, į kurią vykstate galiojančiais įstatymais, tradicijomis, papročiais. Tai, kas legalu mūsų šalyje, gali Jums brangiai kainuoti užsienyje, ypač jeigu tai yra musulmoniškos šalys.


3. Pasidarykite keletą savo paso/ID kortelės kopijų, kurios pravers jeigu Jūsų dokumentai bus pavogti ar juos pamesite. Vieną kopiją palikite giminaičiams ar draugams namuose. 


4. Artimiesiems namuose palikite savo viešbučio, kuriame planuojate apsistoti kontaktus, kad galėtų su Jumis susisiekti skubiais atvejais. 


5. Niekada nepalikite savo bagažo bei kitų vertingų daiktų be priežiūros.


6. Kelionės metu nedėvėkite itin brangių papuošalų/drabužių. Su savimi nesinešiokite didelių sumų grynųjų bei nereikalingų kreditinių kortelių. 


7. Būkite atsargūs įsigydami meno ar antikvarinius dirbinius, kadangi juos išgabenti  ne visose šalyse yra legalu. 


8. Paskaitykite šalių, į kurias vykstate Konsulatų informaciją keliautojams, pasidomėkite ar tuo metu į šalį keliauti saugu. 


9. Jeigu patekote į bėdą, nedelsiant susisiekite su artimiausia savo šalies ambasada, tad prieš kelionę pasidomėkite, kur ji randasi. 


10. Dėl viso pikto palikite atsarginius savo būsto raktus giminaičiams ar draugams. 
1 komentaras:

  1. Norėjau papildyti straipsnį: labai svarbus galiojantis keliones draudimas plius jei vykstate į egzotišką šalį - pasiskiepykite nuo tam tikrų ligų.

    AtsakytiPanaikinti