10 nemokamų lankytinų vietų Madride

Madridas - vienas labiausiai turistų lankomų miestų Ispanijoje, persmelktas kosmopolitiškos dvasios, Ispaniškos virtuvės, meno ir kultūros. Priešingai nei daugelyje kitų populiarių Europos miestų, Madride gausu lankytinų objektų, kuriuos apžiūrėti Jums neprireiks plačiai atverti savo piniginės. Būtent todėl Madridą yra pamėgę taupūs keliautojai, kurie skaičiuoja pinigus nepraleisdami progų iš esmės susipažinti su miestu. Štai Jums dešimt geriausių nemokamų lankytinų objektų Madride:


1. Prado muziejus


Viena didžiausių meno galerijų pasaulyje eksponuojanti tokių talentų kaip Fra Angelico, Botticelli, El Bosco, Tiziano Vecelli, Rembrandt, Velazquez šedevrus. Nemokamai Prado muziejuje galite apsilankyti darbo dienomis nuo 18 iki 20 val., o taip pat savaitgalio vakarais.


2. Del Buen Retiro parkas


Tai pagrindinis Madride mieste esantis parkas, įsikūręs greta visų svarbiausių lankytinų objektų. Medžiai, tvenkinys bei gėlynai suteikia proga pailsėti nuo miesto šurmulio. 


3. Taurino muziejusĮ Taurino muziejų įėjimas visuomet nemokamas. Muziejaus ekspozicija skirta seniausiai ir didžiausiai ispanų aistrai - kovoms su buliais. Užsieniečiams ši sporto šaka yra itin neįprasta ir gan egzotiška, tad Taurino muziejus taps puikia vieta su ja susipažinti. Ekspozicijoje išvysite bulių galvų iškamšas, kovotojų su buliais kostiumus, čia taip pat pamatysite keletą kovose žuvusiųjų kovotojų drabužių. 


3. Archeologijos muziejus


Tai dar vienas Madrido muziejus lankytojams siūlantis nemokamą įėjimą. Muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, tarp kurių ir Graikų, Romėnų bei senovės Egipto laikotarpio kolekcijos. Archeologijos muziejuje rasite ir įspūdingų tapinių ant uolų, kurie itin puikiai išsilaikę iki šios dienos. 


5. Plaza Mayor aikštė


Centrinė miesto aikštė, kurioje vyksta svarbiausi miesto renginiai. Aikštės istorija ilga ir spalvinga - čia būdavo vykdomi mirties nuosprendžiai, čia taip pat vyksta ir karaliaus inauguracijos iškilmės. Šiandien aištėje įsikurę daugybė kavinukių ir restoranų, tačiau net ir taupantieji čia ras, ką veikti - vakarais aikštėje susirenka muzikantai, šokėjai ir kiti meno žmonės, kurie rengia įvairius pasirodymus. 


6. Reina Sofia meno centras


Muziejus yra nemokamas darbo dienomis (išskyrus antradienius) po 19 valandos, bei sekmadieniais. Rekomenduojame muziejų lankyti darbo dienomis jeigu norite išvengti didesnių spūsčių. Muziejuje eksponuojami žymiausių Ispanijos modernistų darbai. Čia pamatysite ir Picaso bei Dali darbus. 


7. Puerta del Sol


Puerta del Sol - dar viena puiki Madrido aikštė greta istorinių miesto vartų. Aikštė laikoma viso miesto centriniu tašku ir atskaitos tašku Ispanijos vietiniams keliams. Vakarais greta čia veikiančių fontanų bei įdomių skulptūrų susirenka vietiniai gyventojai bei miesto svečiai.


8. Gran Via gatvė


Tai viena žymiausių miesto gatvių, kurią atpažintų bet kuris besidomintis ispanišku kinu. Gran Via įsikūrę garsiausi restoranai, kavinės ir žinomų dizainerių parduotuvės. Gatvėje taip pat puikuojasi nuostabūs Ispaniškos architektūros pavyzdžiai. 


9. Madrido Karališkieji Rūmai


Ispanijos karalius rūmuose negyvena, tačiau čia vyksta įvairiausios iškilmės ir priėmimai. Nemokamai galėsite pasivaikščioti po rūmų sodą ir pasigrožėti jų išore.


10. El Rastro blusų turgus


Jeigu norite iš arčiau susipažinti su Madrido gatvės kultūra ir gyvenimu, galite atvykti į El Rastro blusų turgų, kuriame įsigysite pigiausius suvenyrus mieste (jeigu sugebėsite derėtis, žinoma). Net jeigu ir nieko nenusipirksite, turguje smagiai praleisite laiką stebėdami, kaip turistai ar vietiniai derasi su pardavėjais. Turgus veikia sekmadieniais. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą